Nawóz magnez Aquaflora Mg 100ml
Nawóz akwarystyczny wzbogaca wodę w jony magnezu, które są łatwo przyswajalne przez rośliny. Magnez jest makroelementem o podstawowym znaczeniu dla prawidłowego rozwoju roślin. Wchodzi w skład wielu enzymów min. jest niezbędny do syntezy chlorofilu, zielonego barwnika umożliwiającego zachodzenie fotosyntezy. Pierwiastek ten bierze również udział m.in. w aktywacji enzymów, syntezie DNA i RNA, transporcie fosforu, wytwarzaniu energii. Zbyt niski poziom magnezu upośledza wchłanianie żelaza, powoduje powstawanie przebarwień oraz deformacji liści. W typowych akwariach słodkowodnych zawartość magnezu wynosi od 5 do 15mg/l, przy czym istotne jest zapewnienie odpowiedniego stosunku stężeń wapnia do magnezu. Powinien zwierać się on w przedziale od 1:3 do 1:10. Zbyt wysokie stężenia wapnia, skutecznie blokuje wchłanianie magnezu. Może dochodzić wtedy do sytuacji w której rośliny cierpią na niedobór magnezu pomimo jego znacznej zawartości w wodzie. Do pomiaru stężeń wapnia i magnezu służy Aquatest Ca-Mg

Opinie o produkcie ZOOLEK Aquaflora Mg 100ml:
Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać
Aquael GRAVEL XL odmulacz i czyścik do szyb 665mm
AquaForest Macro - makroelementy 500ml
Api F/S Nitrate Test Kit - kropelkowy test NO3 zestaw...
Użyj zestawu testowego azotanów API, aby upewnić się, że poziom azotanów w zbiorniku jest bezpieczny i zdrowy dla twoich ryb.
Tropical HEALTHOSAN 30ml
Kessil Adapter 90 Stopni do A Series Gooseneck
JBL INSET 16/22 rurki zasysające
Desktop Skimmer - odpieniacz
Red Sea Desktop Skimmer to zaawansowany system filtracji, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia z wody akwariowej.
Mufa redukcyjna PVC-U 40/32 mm x 16mm
Qual Drop BioNitro bakterie nitryfikacyjne i...
BioNitro zawiera kompleks bakterii nitryfikacyjnych, denitryfikacyjnych oraz probiotyków m.in. Bacillus natto. BioNitro skutecznie i szybko usuwa azot amonowy NH4 i azotyny NO2 przekształcając je do azotanów NO3. Następnie wydajne bakterie denitryfikacyjne pomagają zredukować ilość NO3 do gazowego azotu N2, tym samym zmniejszając nadmiar związków azotu obecnych w zbiorniku.