Nawóz magnez Aquaflora Mn 100ml
Nawóz akwarystyczny zawierający dwuwartościowy Manganu formie chelatu dobrze przyswajalnego przez rośliny. Mangan jest niezbędny do prawidłowego wzrostu roślin, wchodzi w skład wielu enzymów oraz warunkuje prawidłowy przebieg fotosyntezy. Objawami niedoboru manganu są min: zahamowanie wzrostu roślin, chloroza między żyłkowa liści, zaburzenia kwitnienia, zahamowanie procesu fotosyntezy (brak "bąblowania" roślin), w przypadku skrajnego niedoboru może dochodzić do obumierania liści. Zalecana zawartość manganu w typowym akwarium to 0,1mg/l. Przyjmuje się, że stosunek stężenia manganu do żelaza powinien wynosić 1:4. Zbyt duże stężenie żelaza może blokować prawidłowe wchłanianie manganu przez rośliny, suplementacja powinna zostać poprzedzona ustaleniem poziomu żelaza w zbiorniku przy użyciu Aquatestu Fe. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami jest bezpieczny dla ryb i roślin. W typowych zbiornikach roślinnych zaleca się stosowanie 1ml na 10l wody w tygodniowych odstępach czasu.
GPSR
Producent: ZOOLEK

ProducentZoolek Produkcja
Siewna 15,
94-250 Łódź,
Polskazamowienia@zoolek.pl
Osoba odpowiedzialna
Zoolek Produkcja
Siewna 15,
94-250 Łódź,
Polska
zamowienia@zoolek.pl
Opinie o produkcie ZOOLEK Aquaflora Mn 100ml:
Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać
QualDrop K CLARITY Plant One 150 ml - nawóz potasowy do...
QualDrop K CLARITY Plant One 150 ml - nawóz potasowy do roślin akwariowych
AquaForest PO4 Boost 250ml
Yokuchi ISHIKO mineralizator wody RO 75 g
Odpowiednie stężenie metali alkalicznych do których należą m.in. Ca, Mg i K ma istotne znaczenie w utrzymaniu właściwej lepkości cytoplazmy i przepuszczalności błon komórkowych. Złe proporcje tych pierwiastków w słupie wody powodują problemy w pobieraniu składników pokarmowych przez co hodowla bardziej wymagających gatunków roślin staje się niemożliwa. Ishiko plant mineral to innowacyjny preparat służący do uzdatniania wody z filtrów odwróconej osmozy (RO).
Yokuchi Hohi Caps Tabletki Nawozowe 10 Sztuk
Kapsułki nawozowe przeznaczone do nawożenia roślin tropikalnych w hobbystycznych uprawach. Zawierają kompleks składników organiczno – mineralnych o długoterminowym uwalnianiu, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu roślin. Dzięki zawartości mineralnej pożywki wpływa korzystnie na ryzosferę – strefę przykorzeniową roślin.



