SKU: Ultra Platygyra Fluo Green
EAN: BRAK
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Ultra Platygyra Fluo Green

Ultra Platygyra Fluo Green

 

Koral Platygyra sp. ma pięknie kontrastujące ściany i doliny. Na wolności tworzą ogromne kolonie, które mogą mieć kształt płaski lub kopułowy. 

Uważa się, że są to niedawno wyewoluowane koralowce, a niektóre różnice gatunkowe są trudniejsze do oddzielenia, chyba że zostaną zaobserwowane w tym samym miejscu.

Koralowiec należ do grupy LPS FOTOSYNTEZUJĄCYCH - odżywia się światłem. Należy mu zapewnić odpowiednie warunki takie jak: 

1. Oświetlenie: Koralowiec Platygyra Green potrzebuje umiarkowanego do intensywnego oświetlenia. Umiejscowienie go w akwarium w miejscu, gdzie będzie otrzymywał światło o odpowiedniej intensywności i spektrum, jest kluczowe. Lampa z odpowiednimi parametrami do raf koralowych, takimi jak LEDy akwariowe, może zapewnić mu właściwe warunki oświetleniowe.

2. Parametry wody: Temperatura wody powinna być utrzymywana w zakresie około 24-27°C (75-81°F). pH wody powinno mieścić się w zakresie 8,1-8,4, a poziom zasolenia (SG) w zakresie 1,023-1,025. Stabilność tych parametrów jest kluczowa.

3. Ruch wody: Platygyra Green preferuje umiarkowany ruch wody, który zapewnia mu dostęp do pożywienia i utrzymuje środowisko wolne od osadów. Odpowiednia cyrkulacja wody w akwarium pomoże w utrzymaniu optymalnych warunków.

4. Karmienie: Koralowiec Platygyra Green zdobywa część swoich substancji odżywczych poprzez fotosyntezę, ale również może pobierać mikroskopijne cząsteczki organiczne z wody. Zapewnienie akwarium odpowiedniej ilości planktonu lub specjalnego pożywienia dla filtratorów może wspomóc jego zdrowy rozwój.

Opinie o produkcie Ultra Platygyra Fluo Green:

Napisz swoją opinię

Ultra Platygyra Fluo Green

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać