SKU: Colombo halo complex 500 ml
EAN: 8715897259142
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Colombo Colour 1 Halo Complex 500ml

Colombo Colour 1 Halo Complex 500ml

 

notifications Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny

Powiadom mnie

Colombo Colour 1 Halo Complex 500ml

Poza jodem, który jest głównym elementem, preparat zawiera jeszcze fluor. Te elementy odpowiedzialne są przede wszystkim za utrzymanie intensywnej barwy różowej w koralach.

Działają zarówno jako przeciwutleniacze jak i jako utleniacze w obrębie tkanek miękkich i warstw śluzu, dzięki czemu ograniczają możliwość bielenia korali.

Odpowiedzialne są za prawidłową budowę szkieletów koralowców SPS oraz za rozwój gąbek i skorupiaków.

Piękną barwę korale uzyskują tylko wtedy, gdy ich zapotrzebowanie na niezbędne elementy jest zaspokojone. Poza wapniem i magnezem w wodzie morskiej znajduje się ponad 70 ważnych elementów, które w istotny sposób wpływają na zdrowie i wygląd korali. Rzeczą niepraktyczną i raczej niemożliwą byłoby mierzenie wszystkich elementów w wodzie akwariowej. Naukowcy dowodzą jednak, że pewne elementy są powiązane z innymi. Wyodrębniono więc trzy grupy najważniejszych elementów i stworzono trzy suplementy (Colour 1, Colour 2, Colour 3) z wiodącym elementem w poszczególnych grupach. Dla każdego wiodącego elementu dostępny jest test. Dawkowanie suplementu oparte jest więc na wynikach testu. Ponieważ głównym elementem Colour 1 jest jod, należy sprawdzać poziom jodu. Gdy wartość jodu jest odpowiednia - 0,06mg/L - również pozostałe halogeny będą na odpowiednim poziomie.

Opinie o produkcie Colombo Colour 1 Halo Complex 500ml:

Napisz swoją opinię

Colombo Colour 1 Halo Complex 500ml

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać