SKU: Blueichtio 2l
EAN: 5905386499026

Substancja wspomagająca w walce z ichtioftiriozą "ospą" rybią wśród ryb ozdobnych morskich.

Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Reef Scorpionfish Bluichtiof 2l

Reef Scorpionfish Bluichtiof 2l

 

Substancja wspomagająca w walce z ichtioftiriozą "ospą" rybią wśród ryb ozdobnych morskich. Substancja składa się z 2 preparatów: Preparat 1 należy dozować w ilości 25ml na każde 100l co 12h przez 10dni w tym czasie nie ma potrzeby odłączania węgla aktywowanego, zeolitów, odpieniacza czy też lampy UV. W związku z możliwą zawartością związków jodku, srebra, cynku nie zaleca się podczas kuracji dodatkowego stosowania jodu i cynku. Po zakończeniu dozowania substancji preparat działa do 28dni całkowity czas kuracji trwa od 14-28dni. Po kuracji nie ma potrzeby stosowania węgla aktywowanego. Nie zaleca się stosowania w niedojrzałych zbiornikach, zbiornikach w których nadmiernie namnożyły się cyjanobakterie, zbiornikach w których poziom jodu przekroczył 0.3mg/l . Nie zaleca się przekraczania dawki oraz 10dniowego czasu "ospę".

Podczas testów nie stwierdzono negatywnego działania na rafę koralową jednak zaleca się podczas stosowania szczególnie obserwować rafę w szczególności bardziej czułe okazy w razie problemów należy natychmiastowo przestać dozować substancję. Sugeruje się na czas leczenia usunąć ze zbiornika małże kolorowe rozgwiazdy i ślimaki nagoskrzelne na które substancja może działać drażniąco.

Preparat 2 należy dozować 1-2 krople (patrz ulotka)do pokarmu najlepiej suchego lub mrożonego odsączając z wody i czekając aż nasiąknie substancją. Sugeruje się stosować w połączeniu z lampą UV lub/i ozonem.

Na skuteczność leczenia ma wpływ szereg czynników szybkość zauważenia choroby, kondycja ryb, czynnik stresu, prawidłowe rozpoznanie choroby, wrodzona odporność danego gatunku-zauważono obniżoną skuteczność środka w stosunku co do pokolcy w szczególności Acanthurus leucosternon

Opinie o produkcie Reef Scorpionfish Bluichtiof 2l:

Napisz swoją opinię

Reef Scorpionfish Bluichtiof 2l

Substancja wspomagająca w walce z ichtioftiriozą "ospą" rybią wśród ryb ozdobnych morskich.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać