SKU: 22128
EAN: 9780301379722
Komplet preparatów zawierający wszystkie pierwiastki, które są obecne w wodzie morskiej. Świetnej jakości produkt, który pozytywnie wpłynie na jakoś koralowców oraz poprawi stabilność parametrów w akwarium.
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
All-in-one Proportional Consumption Reef-Keeping System 4x2.5L

All-in-one Proportional Consumption Reef-Keeping System 4x2.5L

 

logo%20modern%20reef%20do%20opisow.jpg

 

Baza KH1, Baza KH2, Podstawowa CAL, Baza MAG
Zawiera wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe występujące w naturalnej wodzie morskiej, organiczne i nieorganiczne mikroelementy i aminokwasy. Baza KH1, Baza KH2, Podstawowa CAL, Baza MAG  zawiera wszystko, czego potrzebujesz dla prawidłowego funkcjonowania akwarium morskiego.

Opracowany w celu formuł wzmocnienia czerwonych, różowych, niebieskich, fioletowych, a zwłaszcza żółtych oraz pomarańczowych pigmentów i ekstremalnego rozszerzenia polipów we wszystkich rodzajach koralowców. Zaprojektowany do akwariów morskich o niebieskim spektrum dla lepszego wzbudzenia i stymulacji koloru, ale może być stosowany we wszystkich warunkach utrzymania akwarium morskiego. Przy prawidłowym białym widmie i harmonogramie światła produkt ten może zwiększyć wzrost dwukrotnie, ale będzie również zużywany szybciej przez około 1,5-2x.

Jest to system dozowania 4 równych części przez proporcjonalne spożycie KH (7.5-8dKH), aby uniknąć przedawkowania. Dążenie do tego, aby profesjonalne i nowoczesne utrzymanie rafy było proste i łatwe. 

 

Koncentracja:
10 ml x100 litrów podniesie 1dKH

 

Przygotowanie:


Ten produkt może być dozowany ręcznie, ale zaleca się stosowanie go za pomocą pompy dozującej, szczególnie w akwariach morskich z przewagą koralowców SPS. Zaleca się pompę dozującą, którą można skalibrować za pomocą 4 głowic. Możesz połączyć bazę KH1 i KH2, aby były dozowane w jednej pompie, jeśli dozownik ma tylko 3 głowice- przy takim rozwiązaniu dawkę należy pomnożyć razy dwa.

 

Zalecenia:

  • Rurki od kanistrów do głowic pomp dozujących powinny mieć tę samą długość, a także od pomp do akwarium powinny mieć taką samą długość. To sprawi, że pompy będą miały pewne warunki, a kalibracja będzie bardziej stała między nimi.
  • Skalibruj pompę dozującą.
  • Zaprogramować dozowanie równych części i dać 10 minut między każdą pompą dozującą. Najlepiej zacząć od KH1, następnie CAL, następnie KH2, a następnie MAG z 10-15 minutową przerwą pomiędzy.
  • Rozłóż dawkę w ciągu 24 godzin i spróbuj rozłożyć dawkę tyle razy, ile pozwala na to pompa dozująca dziennie.
  •  

Dawkowanie:
Zaleca się dawkowanie w równych dawkach, aby utrzymać KH między 7,2-8,5 dKH, a cała reszta zostanie proporcjonalnie zachowana. Przez pierwsze 2 tygodnie znajdź idealny poziom KH dla spektrum światła akwarium morskiego w oparciu o spożycie wapnia. Innymi słowy, należy dawkować równe części, aby utrzymać stabilny poziom wapnia w zakresie 380-420 ppm, a następnie przetestować KH, aby znaleźć idealny poziom KH między 7,2-8,5 dKH. Spróbuj użyć tego samego testera KH i utrzymuj go na stałym poziomie.

Przykład 1: 

Jeśli dawkujesz równe części od każdej do utrzymania KH na poziomie 7,5, a twój wapń spada, zwiększ dawkę, aby zwiększyć i utrzymuj KH na poziomie 7,7 i ponownie sprawdź wapń. W razie potrzeby powtórzyć procedurę. Po znalezieniu idealnego poziomu KH dla swojego zbiornika, nie będzie potrzeby częśtego testowania poziomu wapnia w akwarium.

 

Przykład 2:

Jeśli dawkujesz równe części od każdej do utrzymania KH na poziomie 8, a twój wapń rośnie, obniż dawkę, aby zmniejszyć i utrzymuj KH na poziomie 7,8 i ponownie sprawdź wapń. W razie potrzeby powtórzyć procedurę. Po znalezieniu idealnego poziomu KH dla swojego zbiornika, nie będzie potrzeby częśtego testowania poziomu wapnia w akwarium.

 

RKS.png

 

 

Opinie o produkcie All-in-one Proportional Consumption Reef-Keeping System 4x2.5L:

Napisz swoją opinię

All-in-one Proportional Consumption Reef-Keeping System 4x2.5L

Komplet preparatów zawierający wszystkie pierwiastki, które są obecne w wodzie morskiej. Świetnej jakości produkt, który pozytywnie wpłynie na jakoś koralowców oraz poprawi stabilność parametrów w akwarium.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać