SKU: 22131
EAN: 9780201378634

Komplet preparatów zawierający wszystkie pierwiastki, które są obecne w wodzie morskiej. Świetnej jakości produkt, który pozytywnie wpłynie na jakoś koralowców oraz poprawi stabilność parametrów w akwarium.

Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
All-in-one Proportional Consumption Reef-Keeping System 4x5L High Concentrate (7.7x))

All-in-one Proportional Consumption Reef-Keeping System 4x5L High Concentrate (7.7x))

 

logo%20modern%20reef%20do%20opisow.jpg

 

Baza KH1, Baza KH2, Podstawowa CAL, Baza MAG
Zawiera wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe występujące w naturalnej wodzie morskiej, organiczne i nieorganiczne mikroelementy i aminokwasy. Baza KH1, Baza KH2, Podstawowa CAL, Baza MAG  zawiera wszystko, czego potrzebujesz dla prawidłowego funkcjonowania akwarium morskiego.Opracowany w celu formuły wzmocnienia czerwonych, różowych, niebieskich, fioletowych, a zwłaszcza żółtych oraz pomarańczowych pigmentów i ekstremalnego rozszerzenia polipów we wszystkich rodzajach koralowców. Zaprojektowany do akwariów morskich o niebieskim spektrum dla lepszego wzbudzenia i stymulacji koloru, ale może być stosowany we wszystkich warunkach utrzymania akwarium morskiego. Przy prawidłowym białym widmie i harmonogramie światła produkt ten może zwiększyć wzrost dwukrotnie, ale będzie również zużywany szybciej przez około 1,5-2x.

Jest to system dozowania 4 równych części przez proporcjonalne spożycie KH (7.5-8dKH), aby uniknąć przedawkowania. Dążenie do tego, aby profesjonalne i nowoczesne utrzymanie rafy było proste i łatwe. 

- Opracowany w celu wzmocnienia jednego z najtrudniejszych pigmentów w rafach, utrzymując żółte i pomarańczowe pigmenty

- Wzmocnij czerwone, różowe, niebieskie i fioletowe pigmenty, zwłaszcza Acropory

- Stymuluj niefluorescencyjne chromoproteiny dla lepszej pigmentacji

- Tempo wzrostu jest znacznie lepsze w przypadku stosowania z pokarmem Complete Reef Food.

- Poprawia przejrzystość wody, ułatwiając rozmnażanie się gąbek

- Nie trzeba ciągle badać magnezu i wapnia, tylko KH

- Nie ma potrzeby stosowania żadnego innego trzeciego produktu, takiego jak aminokwasy, mieszane pierwiastki śladowe lub inne produkty oznaczone pod kątem zabarwienia koralowców, wydłużenia polipów lub wzrostu.

- Dostosuje się do każdej konfiguracji akwarium i metody eksportu składników odżywczych, ustalając utrzymanie KH i idealny poziom KH, jaki powinien stosować akwarium rafowe przy poziomie wapnia

 Koncentracja:

10 ml x100 litrów podniesie 2dKH

 Przygotowanie:


Ten produkt może być dozowany ręcznie, ale zaleca się stosowanie go za pomocą pompy dozującej, szczególnie w akwariach morskich z przewagą koralowców SPS. Zaleca się pompę dozującą, którą można skalibrować za pomocą 4 głowic. Możesz połączyć bazę KH1 i KH2, aby były dozowane w jednej pompie, jeśli dozownik ma tylko 3 głowice- przy takim rozwiązaniu dawkę należy pomnożyć razy dwa. 

Proszę wziąć pod uwagę te wskazówki, aby poprawić wydajność pompy w celu dokładnego dozowania i stabilnego akwarium rafowego:

- Rurki prowadzące od kanistrów do głowic pomp dozujących powinny mieć tę samą długość, a także od pomp do akwarium powinny mieć tę samą długość. Dzięki temu pompy będą miały takie same warunki, a kalibracja będzie między nimi bardziej stała.

- Skalibrować pompę dozującą zgodnie z zaleceniami producenta. Nie zapomnij sprawdzić kalibracji co 6 miesięcy i w razie potrzeby przeprowadzić ją ponownie.

- Ustawić dozownik tak, aby dozował równe części i zachować co najmniej 10 minut przerwy pomiędzy każdą pompą dozującą. Idealnie zacznij od KH1, następnie CAL, następnie KH2, a następnie MAG, z 10-15-minutową przerwą.

- Rozprowadzić dzienną dawkę tyle razy, ile pozwala na to pompa dozująca w ciągu dnia.

  Dawkowanie:

Po prostu dozuj równe części każdego z nich, aby utrzymać KH w zakresie 6,8-8dKH, a cała reszta będzie proporcjonalnie utrzymana. Przez pierwsze 2 tygodnie spróbuj znaleźć idealny poziom KH w oparciu o spożycie wapnia. Innymi słowy, należy dozować równe części, aby utrzymać stabilny poziom wapnia w zakresie 380-420 ppm, a następnie sprawdzić KH, aby znaleźć idealny poziom KH utrzymujący się w przedziale 6,8-8dKH. W ten sposób nasz RKS Modern Reef All-in-one dostosuje się do zużycia wody w Twoim akwarium, a nie odwrotnie.

Modern Reef All-in-one RKS nie trzeba potrząsać ani żadnego mieszadła magnetycznego.Przykład 1:
 

Jeśli dawkujesz równe części od każdej do utrzymania KH na poziomie 7,5, a twój wapń spada, zwiększ dawkę, aby zwiększyć i utrzymuj KH na poziomie 7,7 i ponownie sprawdź wapń. W razie potrzeby powtórzyć procedurę. Po znalezieniu idealnego poziomu KH dla swojego zbiornika, nie będzie potrzeby częśtego testowania poziomu wapnia w akwarium.

 Przykład 2:

Jeśli dawkujesz równe części od każdej do utrzymania KH na poziomie 8, a twój wapń rośnie, obniż dawkę, aby zmniejszyć i utrzymuj KH na poziomie 7,8 i ponownie sprawdź wapń. W razie potrzeby powtórzyć procedurę. Po znalezieniu idealnego poziomu KH dla swojego zbiornika, nie będzie potrzeby częśtego testowania poziomu wapnia w akwarium.

 

RKS.png

 

 

Opinie o produkcie All-in-one Proportional Consumption Reef-Keeping System 4x5L High Concentrate (7.7x)):

Napisz swoją opinię

All-in-one Proportional Consumption Reef-Keeping System 4x5L High Concentrate (7.7x))

Komplet preparatów zawierający wszystkie pierwiastki, które są obecne w wodzie morskiej. Świetnej jakości produkt, który pozytywnie wpłynie na jakoś koralowców oraz poprawi stabilność parametrów w akwarium.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać