- -21%
AF Hybrid Pro Salt 22kg - Sól Morska
Chemicznie czysta, laboratoryjna sól z naturalną mieszanką probiotyków, które wspomagają odporność koralowców, redukują składniki odżywcze i stabilizują parametry.
AQUAFOREST REEF SALT 25kg BOX
Syntetyczna sól morska stworzona z myślą o hodowli koralowców. Skład soli został tak dobrany, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla zwierząt morskich. Zawarte w niej mikro i makro elementy w pełni zaspokajają zapotrzebowanie koralowców w pierwiastki potrzebne do ich odpowiedniego wzrostu oraz wybarwienia. Przy zakładaniu nowych akwariów pierwsze zwierzęta zalecamy wpuszczać nie wcześniej niż po 10-14 dniach od zalania zbiornika.
Sposób przyrządzania:
sól należy rozpuścić w przygotowanej, demineralizowanej wodzie. Temperatura wody powinna wynosić ok. 24°C. Dla uzyskania zasolenia 33 ppt (1.025 S.G.) należy rozpuścić około 390 g/10 l wody. Roztwór należy intensywnie mieszać przez ok. 15 min. Po pełnym rozpuszczeniu oraz uzyskaniu pełnej klarowności woda tak zasolona jest gotowa do użytku. Sól należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu. Rozpuszczoną sól należy wykorzystać w ciągu 5 dni. Parowanie zmienia parametry wody, dlatego przechowuj przygotowaną solankę szczelnie zamkniętą. Jeżeli przechowujesz przygotowaną solankę przez kilka dni, przed użyciem sprawdź jej zasolenie. Chronić przed dziećmi. Produkt do użycia tylko w akwarium. Nie nadaje się do spożycia. Karta charakterystyki dostępna na żądanie.
Warto wiedzieć:
Produkty Aquaforest są tworzone w Unii Europejskiej, w ściśle kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, aby spełnić najwyższe standardy jakości. Każdy produkt jest tworzony ze starannie wyselekcjonowanych surowych komponentów/surowców w ilościach gwarantujących jednolity skład. Każda z naszych partii jest badana na ICP-OES przed pakowaniem soli. Od maja 2017 wprowadziliśmy możliwość aby klienci mogli zobaczyć wyniki online.
Jak badana jest sól morska?
Mieszamy naszą sól morską (każda partia o masie 1 tony – 2204 funty), pobieramy do testowania 3 osobne próbki z każdej partii na etapie produkcji. Każda z tych próbek jest rozpuszczana w 15 litrach (4 US gal) wody RO. Nasz zespół wykonuje analizę ICP-OES, aby sprawdzić, czy skład chemiczny jest jednorodny oraz aby wykluczyć obecność niepożądanych zanieczyszczeń. Uwaga: Nawet jeśli dokładnie wymieszamy sól, to jednak skład opakowania/pojemników może nie być identyczny. Parametry w pojemnikach mogą się nieco różnić, a różnica 2-3% jest akceptowalna. Różnice te powstają z powodu różnych właściwości fizycznych mieszanki oraz ograniczeń dostępnych technik przetwarzania.. Odchylenia pomiarów są jednakże mniejsze od typowego zakresu tolerancji dla testów powszechnie stosowanych przez hobbystów.
Producent: Aquaforest

ProducentAquaforest
Starowiejska 18,
32-800 Brzesko,
Polska
info@aquaforest.pl
Osoba odpowiedzialnaAquaforestStarowiejska 18,32-800 Brzesko,Polskainfo@aquaforest.pl
Chemicznie czysta, laboratoryjna sól z naturalną mieszanką probiotyków, które wspomagają odporność koralowców, redukują składniki odżywcze i stabilizują parametry.
Syntetyczna sól morska stworzona z myślą o hodowli koralowców. Skład soli został tak dobrany, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla zwierząt morskich. Zawarte w niej mikro i makro elementy w pełni zaspokajają zapotrzebowanie koralowców w pierwiastki potrzebne do ich odpowiedniego wzrostu oraz wybarwienia. Przy zakładaniu nowych akwariów pierwsze zwierzęta zalecamy wpuszczać nie wcześniej niż po 10-14 dniach od zalania zbiornika.
Sól morska Professional sea salt zawierająca wszystkie ważne mikro- i makroelementy w proporcjach, jakie występują w naturalnej wodzie morskiej. Nowa formuła ! - drobniejsze, równe ziarenka soli, co zapobiega osadzaniu się na dnie cięższych składników, lepsza rozpuszczalność, mniejsza zawartość organiki, optymalny skład elementów śladowych.
MARINE POWER REEF BASE SALT Naturalne poziomy makroelementów Tworzy odpowiednie środowisko w akwariach morskich Specjalna formuła dla młodych systemów Polecana dla: korali miękkich, LPS, SPS oraz systemów z samymi rybami
BIO-ACTIF Sea Salt ma jeszcze większy wpływ na koralowce. Tkanka koralowców twardych zdecydowanie jaśnieje, przez co ich kolor staje się żywszy. Poprawa biologicznej jakości wody, jaką zapewnia BIO-ACTIF Sea Salt skutkuje wzmocnieniem koralowców oraz znacznym przyspieszeniem ich tempa wzrostu.Dodatkowo zauważalnym gołym okiem efektem działania soli BIO-ACTIF Sea Salt jest zwiększenie przejrzystości wody w akwarium po każdej podmianie.
Microbe-lift Organic Active Salt to unikalna sól przeznaczona zwłaszcza dla hodowców korali SPS i LPS.
Dwuskładnikowa sól morska o ultra wysokiej czystości, bez antyzbrylaczy i zbędnych mikroelementów. Idealna do systemów prowadzonych analitycznie (ICP) oraz wsparcia w walce z algami i dino. Tylko dla profesjonalistów!
Nowa formuła soli Red Sea Salt to produkt powstały w wyniku długoletnich badań, obejmujących kompleksowe potrzeby wszystkich mieszkańców rafy.
Sole Red Sea to połączenie nauki z naturą. Nowa formuła soli Red Sea Salt to produkt powstały w wyniku długoletnich badań, obejmujących kompleksowe potrzeby wszystkich mieszkańców rafy.
Najnowsza sól morska firmy Microbe-lift opracowana wspólnie z niemieckim oddziałem firmy. Microbe-lift Premium Reef Salt to produkt najwyższej czystości oraz jakości. Dzięki innowacyjnej formule, sól Microbe-lift zapewnia niespotykane dotąd idealne parametry wody odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających zwierząt i organizmów.
Aqua Medic Reef Salt to syntetyczna sól morska opracowana dla akwariów z koralowcami. Zapewnia stabilne pH, optymalne poziomy wapnia i magnezu oraz krystaliczną przejrzystość wody. Idealna do regularnych podmian w mniejszych zbiornikach.
Zestaw XXL płynnego koncentratu ATI Absolute Ocean (2 x 10,20l). Pozwala na przygotowanie do 640 litrów krystalicznie czystej wody morskiej. Najwyższa laboratoryjna precyzja parametrów dla Twoich meduz. Idealny do modeli Ocean Gate 60L i większych systemów.
