SKU: 24090
EAN: 4014162055675
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
JBL Test pro combi set plus NH4

JBL Test pro combi set plus NH4

 

JBL ProAquatest CombiSet Plus NH to walizka z testami do sprawdzenia 6 ważnych parametrów wody w akwariach słodkowodnych. Co ważne w zestawie znajduje się także test amonu. Dzięki testom JBL można szybko i niezawodnie kontrolować i monitorować parametry wody w akwarium.

Zdrowa woda jest podstawą zdrowego akwarium

Każdy akwarysta zdaje sobie sprawę, jak istotne dla podwodnego, zdrowego życia są właściwe parametry wody. W zależności od obsady ryb i roślin parametry wody mogą być różne. Ponadto sprawdzanie wody “na oko” nie jest skuteczną metodą, bo nawet przezroczysta woda może okazać się zanieczyszczona i może być to powodem komplikacji, takich jak pojawienie się glonów, czy choroby i infekcje ryb. Warunki w akwarium powinny być maksymalnie zbliżone do naturalnych warunków, dlatego należy regularnie kontrolować parametry wody, aby móc zareagować dostatecznie szybko. Dzięki testom JBL ProAquatest jesteś w stanie szybko i bardzo precyzyjnie określić parametry wody, decydujące o zdrowym środowisku zbiornika.

Warto zwrócić uwagę na opakowanie. Wodoodporna walizka została wykonana z mocnego tworzywa sztucznego i dobrze zabezpiecza zawartość. Wewnątrz wszystkie buteleczki z odczynnikami są szczelnie zamykane i zabezpieczone przed dostępem dla dzieci. Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja użytkowania wraz ze wskazówkami dotyczącymi działań w przypadku pojawienia się problemów. Dzięki temu możesz szybko i skutecznie reagować w przypadku niedoboru, nadwyżki bądź nieprawidłowości któregoś z parametrów.

Proponowany zestaw pozwala na bezpieczne i szybkie określenie parametrów wody takich jak:

Test PH

Testy JBL pozwalają na bardzo precyzyjne określenie kwasowości dla każdego gatunku ryb, dla których wymagania mogą być różne. Dla większości gatunków idealnymi warunkami będzie woda o PH 6,5-7,5. Jednak są takie gatunki ryb, które wymagają wyższego bądź niższego PH, aby prawidłowo się rozwijać.

Test CO2 - określenie zawartości dwutlenku węgla

CO2 jest szczególnie ważny dla silnego i prawidłowego wzrostu roślin. Żeby określić zawartość CO2 wystarczy zmierzyć PH i KH. Z tych dwóch wartości wynika zawartość CO2 w wodzie, a do odczytu posłuży załączona tabela.

Test KH - określenie twardości węglanowej (stabilność PH wody)

W zależności od hodowanych ryb i roślin wymagania co do twardości wody mogą być różne. Przykładowo ryby z wód kwaśnych i miękkich będą źle reagowały na wodę twardą i odwrotnie. Ponadto jedne krewetki będą dobrze czuły się w wodzie twardej inne w miękkiej, z kolei wiele odmian roślin lepiej rozwija się w wodzie miękkiej, dlatego określenie odpowiednich warunków przełoży się na życie całego akwarium. Dla większości gatunków ryb pożądana twardość ogólna mieści się w granicach 5 - 15°n, a twardość węglanowa 5 - 12°n. Jednak te granice mogą być znacznie węższe w zależności od gatunku hodowanych ryb, szczególnie w czasie rozrodu.

Test NH4 - odczyt nietoksycznego amonu

Test NH3 - określenie toksycznego amoniaku z tabeli

Amoniak jest jednym z najniebezpieczniejszych związków w akwarium, który będzie zabójczy dla krewetek, ryb i skorupiaków nawet przy niskich stężeniach rzędu  0,25mg/l. Skuteczna filtracja pomaga poradzić sobie z tym problemem i zamienić amoniak na mniej szkodliwe azotyny i azotany jednak bardzo ważna jest kontrola poziomu tego związku.

Test NO2 - określenie toksycznego dla ryb związku azotu azotynów

Azotyny są szkodliwe dla ryb, dlatego ich stężenie w zbiorniku powinno być możliwie bliskie zeru. Problem z utrzymaniem odpowiedniego stężenia azotynów pojawia się w nowo założonych akwariach, po zastosowaniu preparatów bakteriobójczych a także w akwariach przerobionych, z niewłaściwie działającą filtracją biologiczną.

Test NO3 - określenie zawartości azotanów

Zbyt duże stężenie azotanów może być przyczyną glonów, ponadto wpływa negatywnie na rozwój roślin i co wrażliwszych gatunków ryb. Podobnie jak w przypadku fosforanów, w odpowiednich proporcjach azotany przyczyniają się do zdrowego wzrostu roślin, poniewaz działają jak naturalny nawóz.

W skład zestawu wchodzi:

  • 1 wodoodporna walizka

  • Odczynniki do 5 testów

  • 3 szklane kuwety

  • strzykawka

  • łyżeczka dozująca

  • blok porównawczy

  • kuweta z tworzywa sztucznego

  • karty barw

  • karty protokołów

  • instrukcja obsługi

 

Opinie o produkcie JBL Test pro combi set plus NH4:

Napisz swoją opinię

JBL Test pro combi set plus NH4

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać