SKU: 24090
EAN: 4014162055675
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
JBL Test pro combi set plus NH4

JBL Test pro combi set plus NH4

 

notifications Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny

Powiadom mnie

JBL ProAquatest CombiSet Plus NH to walizka z testami do sprawdzenia 6 ważnych parametrów wody w akwariach słodkowodnych. Co ważne w zestawie znajduje się także test amonu. Dzięki testom JBL można szybko i niezawodnie kontrolować i monitorować parametry wody w akwarium.

Zdrowa woda jest podstawą zdrowego akwarium

Każdy akwarysta zdaje sobie sprawę, jak istotne dla podwodnego, zdrowego życia są właściwe parametry wody. W zależności od obsady ryb i roślin parametry wody mogą być różne. Ponadto sprawdzanie wody “na oko” nie jest skuteczną metodą, bo nawet przezroczysta woda może okazać się zanieczyszczona i może być to powodem komplikacji, takich jak pojawienie się glonów, czy choroby i infekcje ryb. Warunki w akwarium powinny być maksymalnie zbliżone do naturalnych warunków, dlatego należy regularnie kontrolować parametry wody, aby móc zareagować dostatecznie szybko. Dzięki testom JBL ProAquatest jesteś w stanie szybko i bardzo precyzyjnie określić parametry wody, decydujące o zdrowym środowisku zbiornika.

Warto zwrócić uwagę na opakowanie. Wodoodporna walizka została wykonana z mocnego tworzywa sztucznego i dobrze zabezpiecza zawartość. Wewnątrz wszystkie buteleczki z odczynnikami są szczelnie zamykane i zabezpieczone przed dostępem dla dzieci. Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja użytkowania wraz ze wskazówkami dotyczącymi działań w przypadku pojawienia się problemów. Dzięki temu możesz szybko i skutecznie reagować w przypadku niedoboru, nadwyżki bądź nieprawidłowości któregoś z parametrów.

Proponowany zestaw pozwala na bezpieczne i szybkie określenie parametrów wody takich jak:

Test PH

Testy JBL pozwalają na bardzo precyzyjne określenie kwasowości dla każdego gatunku ryb, dla których wymagania mogą być różne. Dla większości gatunków idealnymi warunkami będzie woda o PH 6,5-7,5. Jednak są takie gatunki ryb, które wymagają wyższego bądź niższego PH, aby prawidłowo się rozwijać.

Test CO2 - określenie zawartości dwutlenku węgla

CO2 jest szczególnie ważny dla silnego i prawidłowego wzrostu roślin. Żeby określić zawartość CO2 wystarczy zmierzyć PH i KH. Z tych dwóch wartości wynika zawartość CO2 w wodzie, a do odczytu posłuży załączona tabela.

Test KH - określenie twardości węglanowej (stabilność PH wody)

W zależności od hodowanych ryb i roślin wymagania co do twardości wody mogą być różne. Przykładowo ryby z wód kwaśnych i miękkich będą źle reagowały na wodę twardą i odwrotnie. Ponadto jedne krewetki będą dobrze czuły się w wodzie twardej inne w miękkiej, z kolei wiele odmian roślin lepiej rozwija się w wodzie miękkiej, dlatego określenie odpowiednich warunków przełoży się na życie całego akwarium. Dla większości gatunków ryb pożądana twardość ogólna mieści się w granicach 5 - 15°n, a twardość węglanowa 5 - 12°n. Jednak te granice mogą być znacznie węższe w zależności od gatunku hodowanych ryb, szczególnie w czasie rozrodu.

Test NH4 - odczyt nietoksycznego amonu

Test NH3 - określenie toksycznego amoniaku z tabeli

Amoniak jest jednym z najniebezpieczniejszych związków w akwarium, który będzie zabójczy dla krewetek, ryb i skorupiaków nawet przy niskich stężeniach rzędu  0,25mg/l. Skuteczna filtracja pomaga poradzić sobie z tym problemem i zamienić amoniak na mniej szkodliwe azotyny i azotany jednak bardzo ważna jest kontrola poziomu tego związku.

Test NO2 - określenie toksycznego dla ryb związku azotu azotynów

Azotyny są szkodliwe dla ryb, dlatego ich stężenie w zbiorniku powinno być możliwie bliskie zeru. Problem z utrzymaniem odpowiedniego stężenia azotynów pojawia się w nowo założonych akwariach, po zastosowaniu preparatów bakteriobójczych a także w akwariach przerobionych, z niewłaściwie działającą filtracją biologiczną.

Test NO3 - określenie zawartości azotanów

Zbyt duże stężenie azotanów może być przyczyną glonów, ponadto wpływa negatywnie na rozwój roślin i co wrażliwszych gatunków ryb. Podobnie jak w przypadku fosforanów, w odpowiednich proporcjach azotany przyczyniają się do zdrowego wzrostu roślin, poniewaz działają jak naturalny nawóz.

W skład zestawu wchodzi:

  • 1 wodoodporna walizka

  • Odczynniki do 5 testów

  • 3 szklane kuwety

  • strzykawka

  • łyżeczka dozująca

  • blok porównawczy

  • kuweta z tworzywa sztucznego

  • karty barw

  • karty protokołów

  • instrukcja obsługi

 

Opinie o produkcie JBL Test pro combi set plus NH4:

Napisz swoją opinię

JBL Test pro combi set plus NH4

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać