SKU: 24092
EAN: 4014162057082
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
JBL Test pro combi set plus Fe

JBL Test pro combi set plus Fe

 

JBL ProAquatest CombiSet Plus Fe to walizka z testami do sprawdzenia sześciu ważnych parametrów wody w akwariach słodkowodnych. W zestawie znajduje się także test na żelazo, pierwiastek bardzo istotny dla roślin. Dzięki testom JBL można szybko i niezawodnie kontrolować parametry wody w akwarium.

Zdrowa woda jest podstawą zdrowego akwarium

Każdy akwarysta zdaje sobie sprawę, jak istotne dla życia, są właściwe parametry wody. W zależności od obsady ryb i roślin parametry wody mogą być różne. Ponadto sprawdzanie wody “na oko” nie jest skuteczną metodą. Nawet przezroczysta woda może okazać się zanieczyszczona i staje się powodem problemów, takich jak pojawienie się glonów, choroby i śmierć zwierząt. Warunki w akwarium powinny być dostosowane do wymagań obsady, dlatego należy regularnie kontrolować parametry wody, aby w przypadku nieprawidłowości dostatecznie szybko zareagować.

Niemiecka firma JBL jest znana między innymi, ze świetnych zestawów do kontrolowania parametrów wody. Dokładnych, a jednocześnie prostych w użyciu. Dzięki testom JBL ProAquatest jesteś w stanie szybko i bardzo precyzyjnie określić warunki wodne, decydujące o zdrowym środowisku zbiornika.

Warto zwrócić uwagę na opakowanie. Wodoodporna walizka wykonana z mocnego tworzywa sztucznego, dobrze zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniami. Wewnątrz wszystkie buteleczki z odczynnikami są szczelnie zamykane i zabezpieczone przed dostępem dzieci. Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja użytkowania, wraz ze wskazówkami, dotyczącymi działań podejmowanych w przypadku pojawienia się problemów. Dzięki temu możesz szybko i skutecznie reagować w przypadku zbyt niskiej lub za wysokiej wartości któregoś z parametrów.

Zestaw pozwala na dokładne i szybkie określenie parametrów wody takich jak:

Test PH - kwasowość wody

Test JBL pozwala na bardzo precyzyjne określenie pH, w zakresie od 3,0 do 10. A więc w przedziale odpowiadającym potrzebom wszystkich ryb akwariowych. Dla wielu gatunków idealna będzie woda o pH 6,5-7,5. Ale są także organizmy wymagające wody bardzo kwaśnej lub zasadowej.

Test CO2 - określenie zawartości dwutlenku węgla

CO2 jest szczególnie ważny dla prawidłowego wzrostu roślin. Żeby określić zawartość CO2 wystarczy zmierzyć pH i KH. Zawartość CO2 w wodzie, odczytasz z załączonej tabeli.

Test KH - określenie twardości węglanowej (bufor pH wody)

Twardość węglanowa pozwala na utrzymanie stabilnego pH. Dla wielu gatunków ryb pożądana twardość węglanowa mieści się w granicach 5 - 12 °n. Wymagania poszczególnych gatunków tym zakresie są skrajnie różne. Przykładowo ryby, rośliny i krewetki z wód kwaśnych i miękkich, będą źle reagowały na wodę o wysokiej twardości węglanowej, a mieszkańcy wód zasadowych na odczyn kwaśny i niskie KH.

Test NO2 - określenie toksycznego dla ryb związku azotu azotynów

Azotyny są szkodliwe dla ryb, dlatego ich stężenie w zbiorniku powinno być możliwie bliskie zeru. Problem z utrzymaniem odpowiedniego stężenia azotynów pojawia się w nowo założonych zbiornikach, po zastosowaniu preparatów bakteriobójczych, a także w akwariach przerybionych, z niewłaściwie działającą filtracją biologiczną.

Test NO3 - określenie zawartości azotanów

Zbyt duże stężenie azotanów może być przyczyną glonów, ponadto wpływa negatywnie na rozwój roślin i wrażliwych gatunków ryb. Podobnie jak w przypadku fosforanów, w odpowiednich proporcjach azotany przyczyniają się do zdrowego wzrostu roślin, ponieważ są naturalnym nawozem.

Test Fe - określenie zawartości żelaza

Określenie zawartości żelaza jest ważne w hodowli roślin. Na podstawie testów określamy zapotrzebowanie na ten pierwiastek i zgodnie z nim stosujemy jego suplementację. Dzięki temu unikamy przenawożenia i plagi glonów.

W skład zestawu wchodzi:

  • Wodoodporna walizka
  • Komplet odczynników
  • Probówki do badań
  • Skale barwne
  • Instrukcja obsługi

Opinie o produkcie JBL Test pro combi set plus Fe:

Napisz swoją opinię

JBL Test pro combi set plus Fe

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać