SKU: Euphyllia Glabrescens Green Toxic
EAN: BRAK
Euphyllia Coral Habitat: E. glabrescens występują w wielu różnych siedliskach raf. Żyją w koloniach na głębokościach do 131 stóp (40 m) w wodach, które są mętne, ale delikatne i cieszą się pośrednim jasnym światłem.
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Euphyllia Glabrescens Green Toxic

Euphyllia Glabrescens Green Toxic

 

Cena dotyczy 1 głowy.

Nazwa naukowa
   Rodzina: Euphyllidae
   Gatunek: Euphyllia glabrescens

   Rodzina Euphyllidae, "... jest bardzo dużą rodziną zooxanthellate scleractinans, które były wcześniej zgrupowane w rodzinie Caryophylliidae (Mather, 1994) i obejmuje takie rodzaje jak Euphyllia, Catalyphyllia, Nemenzophyllia, Plerogyra i Physogyra." Źródło: Tropical Marine Biology II, Klasyfikacja koralowców skleraktycznych (kamienistych), Pierre Madl, Uniwersytet Wiedeński, 2001, Zmodyfikowany w listopadzie 2002

Dystrybucja / tło
   Informacje na temat koralu Euphyllia: W 1821 roku Chamisso i Eysenhardt opisali pochodnie Coral Euphyllia glabrescens. Inne nazwy tego korala to: Pom Pom Coral, Coral Branch, Coral Coral Rozgałęzienia i Coral Coral Trąbka (wierz lub nie!).

   Gdzie znaleziono korale Euphyllia: E. glabrescens można znaleźć od Morza Czerwonego po Wyspy Marshalla i Samoa, a także w Australii na Wielkiej Rafie Koralowej, Morzu Koralowym i Wyspach Houtman Abrolhos.

   Euphyllia Coral Habitat: E. glabrescens występują w wielu różnych siedliskach raf. Żyją w koloniach na głębokościach do 131 stóp (40 m) w wodach, które są mętne, ale delikatne i cieszą się pośrednim jasnym światłem. Mają pieczenie komórek, które pomagają schwytać małe ofiary i bronić się przed drapieżnikami.

Status
   E. glabrescens nie znajduje się na Czerwonej Liście Gatunków Zagrożonych IUCN.

Opis
   Jak wyglądają Koralowce Euphyllia: Identyfikacja Pochodni Koralowej E. glabrescens jest bardziej zdeterminowana kształtem polipa i niekoniecznie ich delikatną strukturą szkieletową. Tworzą duże kolonie z koralowymi ścianami tworzącymi się na zewnętrznych krawędziach, z polipami mającymi zdolność całkowitego wciągnięcia w szkielet. Polipy rozciągają się w ciągu dnia i tylko częściowo w nocy. Jest to również gatunek rozgałęziony.

   Macki Korali Pochodni są proste bez rozgałęziania się i są na ogół bardzo długie i cienkie, eliminując użycie macek do zamiatania. Kolory macek mogą być czekoladowe, szaro-niebieskie lub szaro-zielone z końcówkami kremowymi, zielonymi lub białymi. Podczas karmienia poszczególne macki mogą wydłużyć się 2 do 3 razy w stosunku do normalnego stanu. Niektóre kolonie mogą osiągnąć ponad 3 stopy (1 m). Długość życia jest nieznana.

Trudność w opiece
   Euphyllia Coral Care: E. glabrescens może być łatwy do umiarowania by się o niego troszczyć. Zapewnij dostateczne oświetlenie i dobry przepływ mętnej wody, która nie jest ani za silna ani za słaba. Dostępność mijania żywności również przyczyni się do ich sukcesu. Korzystanie z prób i błędów, poprzez umieszczenie okazów koralowców w różnych obszarach zbiornika, ostatecznie doprowadzi do znalezienia ulubionego miejsca. Będzie to widoczne dzięki pełnemu rozwojowi polipów i karmieniu.

   Ze względu na procedury zbierania często są one przerywane z kolonii rodzicielskich na wolności. Próbka może ulec uszkodzeniu w tkankach miękkich, zwłaszcza jeśli szkielet został rozbity w mięsistym obszarze polipa. Kupując koral, upewnij się, że jest on w sklepie przez tydzień lub mniej i dobrze się spisuj, zanim przyniesiesz go do domu. Pomoże ci to uniknąć potencjalnie chorego korala, ponieważ może to potrwać kilka dni po wysyłce, aby pokazać dolegliwości.

Żywność / karmienie
   Karmienie Coral Euphyllia: Koralowce Euphyllia, podobnie jak inne duże koralowce polipowate (LPS), opracowały kilka strategii żywienia. Poprzez symbiotyczny związek z algami morskimi, znanymi jako zooxanthellae, otrzymują wiele składników odżywczych. Zbierają również organizmy planktonowe, cząstki żywności z kolumny wody i mogą wchłaniać rozpuszczoną materię organiczną.

   W niewoli można podawać mizę, kryl, krewetki solankowe i inne mniejsze artykuły. Te korale mogą również jeść zaskakująco dużo większe porcje jedzenia. Pokrój lub pokrój całe ryby lub krewetki i nakarm cały koralowiec. Ponieważ różne części zwierzęcia mają różne wartości odżywcze, ta praktyka karmienia Euphylli w taki sposób przyniesie dobre rezultaty. Korale te są głodne przez cały czas, więc pomocne jest karmienie w razie potrzeby różnymi pokarmami.

Pielęgnacja akwarium
   Typowe zmiany wody wynoszą 20% miesięcznie, 10% co dwa tygodnie lub 5% tygodniowo. Zauważono, że 5% tygodniowych zmian wody uzupełnia wiele potrzebnych dodatków i jest ostatecznie tańsze niż kupowanie dodatków do wody. Przy wyższych stężeniach koralu ze szkieletami wapiennymi może zaistnieć potrzeba wprowadzenia dodatkowych dodatków w celu utrzymania odpowiedniego poziomu dla dobrego wzrostu.
   Następujące suplementy wody są sugerowane dla gatunków Euphyllia:

Wapń: 400 do 450 ppm. Jeśli duży koral polietylenowy (LPS) nie ma wystarczającej ilości wapnia, nie będzie się powiększał. (Seachem tworzy dodatek wapnia, który stwierdza 385 jako wystarczającą)
Alkaliczność: od 3,2 do 4,8 MEQ / L (od 8 do 11 dKh, zalecane 10)
Fosforany: 0, zero. Fosforany są najgorsze ze wszystkich i wszystkie koralowce ich nienawidzą.
Magnez: 1200 - 1350. Magnez sprawia, że ​​wapń jest dostępny, więc jeśli twój wapń jest niski, sprawdź poziom magnezu przed dodaniem wapnia.
Stront: 8 - 10

Opinie o produkcie Euphyllia Glabrescens Green Toxic:

Napisz swoją opinię

Euphyllia Glabrescens Green Toxic

Euphyllia Coral Habitat: E. glabrescens występują w wielu różnych siedliskach raf. Żyją w koloniach na głębokościach do 131 stóp (40 m) w wodach, które są mętne, ale delikatne i cieszą się pośrednim jasnym światłem.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać