SKU: Acropora Austera
EAN: BRAK
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Acropora spp.

Acropora spp.

 

notifications Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny

Powiadom mnie

Acropora jest najczęściej spotykana w płytkich rafach z jasnym światłem i umiarkowanym do wysokiego ruchem wody. Wiele małych rybek rafowych żyje w pobliżu ich kolonii i w razie zagrożenia wycofuje się w gąszcz gałęzi.

Symbiodinium, algi symbiotyczne, żyją w komórkach koralowców i wytwarzają energię dla zwierząt w procesie fotosyntezy. Zniszczenie środowiska doprowadziło do zmniejszenia populacji Acropory, wraz z innymi gatunkami koralowców. Acropora jest szczególnie wrażliwa na wybielanie, gdy jest zestresowana. Wybielanie spowodowane jest utratą zooxanthellae koralowca, które są koloru złotobrązowego. Bielone korale są mocno białe i mogą umrzeć, jeśli nowe komórki Symbiodinium nie będą mogły zostać zasymilowane. Typowe przyczyny wybielania i śmierci korala to zanieczyszczenie, nienormalnie wysoka temperatura wody, zwiększone zakwaszenie oceanów, sedymentacja i eutrofizacja.
 

Większość gatunków Acropora jest brązowa lub zielona, ale niektóre mają jaskrawe zabarwienie, a te rzadkie korale są cenione przez akwarystów. Rozsądne propagowanie Acropory jest szeroko rozpowszechnione w społeczności zajmującej się utrzymywaniem zasobów. Biorąc pod uwagę odpowiednie warunki, wiele gatunków Acropora rośnie szybko, a pojedyncze kolonie mogą przekroczyć metr w terenie. W dobrze utrzymanym akwarium rafowym, fragmenty wielkości palców mogą rosnąć w kolonie wielkości piłek lekarskich w ciągu jednego do dwóch lat. Próbki przechwytujące stale przechodzą zmiany ze względu na selekcję, która umożliwia im rozwój w akwarium domowym. W niektórych przypadkach fragmenty niewoli są wykorzystywane do ponownego zaludnienia jałowych raf na wolności.

Gatunki Acropora są trudne do utrzymania w domowym akwarium. Wymagają jasnego światła, stabilnych temperatur, regularnego dodawania suplementów wapnia i zasadowości oraz czystej, burzliwej wody.

Opinie o produkcie Acropora spp.:

Napisz swoją opinię

Acropora spp.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać