Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj

Hydraulika do akwarium

Trwały i solidny system hydrauliczny jest potrzebny do funkcjonowania każdego akwarium. Dzięki niemu ryby, skorupiaki lub ślimaki mają zapewnione doskonałe możliwości do rozwoju i rozrostu hodowli.

Jakie zastosowanie ma hydraulika do akwarium?

Instalacja PCV jest odporna na działanie morskiej wody, nie koroduje. Jest bardzo łatwa w montażu i odznacza się dużą szczelnością. Materiały, z których wykonano wszystkie części są nietoksyczne i dzięki temu można łatwo zdecydować, jakie rury do wody wybrać. Rury i elementy przewodzące stanowią części transportujące wodę pomiędzy zbiornikiem głównym a urządzeniami filtrującymi. W przypadku rury to ona łączy akwarium z filtrem typu sump i jest uniwersalna, dzięki czemu pasuje do różnych rozmiarów i średnic filtrów. Za sprawą takich elementów jak czwórniki i kolanka, możesz łatwo dostosować instalację do swoich indywidualnych potrzeb

Z czego składa się solidna hydraulika do akwarium?

Solidna rura PVC transportuje wodę i sprawia, że jej obieg może odbywać się bez przeszkód. Zawory i części przelotowe, do których należą mufy, zawory kulowe i inne części, sprawiają, że instalacja PCV jest szczelna i nie powstają żadne wycieki. Przeloty przez szkło pozwalają na wyjątkowe dopasowanie elementów hydraulicznych z otworami w ścianie akwarium. Części takie jak dysze wylotowe pozwalają wyrównać ciśnienie w zbiorniku, dzięki czemu nie następuje wzburzenie wody, hodowla jest niezagrożona.

Reduktory i pudełka przelotowe przyczyniają się do prawidłowego przepływu wody w drodze łączącej akwarium z sumpem. Poprawiają nie tylko obieg wody, ale wpływają korzystnie na bezpieczeństwo i estetykę całego akwarium. Eliminują konieczność stosowania otworów na dnie zbiornika. 

Elementy mocujące, łączne i uchwyty

Części łączące rury utrzymują je stałej pozycji nie pozwalając na przemieszczanie się elementów i stabilizując instalację względem akwarium. Uchwyty montażowe i kształtki PVC łączą rury z akwarium, systemem filtracji i wiążą instalację z podłożem. Sprawiają, że części nie ześlizgują się i nie narażają ich na upadek lub kolizję z akwarium, lub wrażliwymi elementami.

Pozostałe akcesoria w hydraulice do akwarium

Pozostałe akcesoria hydrauliczne obejmują różne części, elementy i środki do konserwacji urządzeń filtrujących oraz instalacji. Poniżej wyróżniliśmy najważniejsze z nich:

  • Sitko spływu zabezpiecza rury PVC przed dostępem zanieczyszczeń;

  • Grzebień przelewowy to jeden z filarów systemu filtracji zbiornika, zapobiega wpadaniu rybek i innych zwierząt do komina lub zbiornika głównego. Zatrzymuje glony i większe zanieczyszczenia z dala od czystej wody.;

  • Kleje łączą wszystkie sztywne połączenia w jeden stabilny system. Mają dużą siłę wiązania, odznaczają się grubą lepkością bez udziału spływu

Nasz produktu Durso Silencer to rozwiązanie do wytłumiania spadu wody w drodze z akwarium do zbiornika technicznego, stabilizuje poziom wody. Posiada dodatkowy odpowietrznik, który równoważy ciśnienie w instalacji filtrującej.

Czym są specjalne produkty na zamówienie w CoralHouse?

Specjalne produkty na zamówienie od CoralHouse to niestandardowe części, które z różnych powodów są dostępne na specjalne życzenie klienta. Staramy się dostosować ofertę naszego sklepu do Państwa potrzeb. Zapraszamy!