SKU: Favites Green
EAN: BRAK
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Favites Green

Favites Green

 

Koralowce Favites, wraz z rodzaju Favia, są atrakcyjnymi wieloma koralami polipowatymi (LPS).  Favites mogą być czasem bardziej jasne, ale obie grupy są w dość zielonych i brązach, żółtych i kremach, a istnieje niewielka szansa na pomarańczowe / czerwone odcienie. Mieszanki tych kolorów widać również ze swoimi "ścianami", które są jednym kolorem, a "centrami" są kolejnymi, co czyni je atrakcyjnymi uzupełnieniami zbiorników rafowych.

   Koral Favites jest zazwyczaj mylony z rodzajem Favia, ale całkiem łatwo jest im powiedzieć, z odrobiną praktyki. Ścianki koralitów, podniesione obszary, w których mieszkają polipy, są dzielone lub łączone w gatunki Favites, podczas gdy ściany typu Favia nie są. Więc kiedy tkanka jest zagłębiona w nocy, na koralach Favia można zobaczyć dwa "komplety" ścian między calices (centrami). Poza tym, że są stopione, ściany koralowców Favites są również wyższe, a ich kształty są bardziej wieloboczne i nierówne.

   Na wolności kolonie Fawites Corals są płaskie, kopuły w kształcie i masywne. Mogą sięgać do ponad1 m średnicy. Niektóre powszechnie znane nazwy koralowców to Pineapple Coral, Coral Moon, Coral mózgu i Coral Coral. Są czasem błędnie nazywane Zamkniętymi Koralami Mózgu. Jest to właściwie nazwa Favia, którą Fawites Corals przypominają powierzchownie.

   Gatunek Favites jest łatwy do opanowania, o ile istnieje odpowiednie oświetlenie, ruch wody i regularne karmienie. Są doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych akwarystów. Raz umieszczony w akwarium, jeśli pozostawił niezakłóconym przez kilka miesięcy, może przywiązać się do tego, co jest ustawione, i stać się ładnym i naturalnym ogniskiem w akwarium.

   Koralowce Fawites zostały rozmnożone w niewoli, ale rozprzestrzenianie się trwa długo, więc wciąż zbierane są z raf oceanicznych. Koralowce Favites są trochę trudniejsze do wycinania, ponieważ nie można wyciąć między dzieloną ścianą, kończy się to uszkodzeniem otaczającego kalisza. Wszystko, co powiedzieli, gatunki Favites są stosunkowo łatwe do utrzymania i wspaniałym dodatkiem do każdego akwarium!

Opinie o produkcie Favites Green:

Napisz swoją opinię

Favites Green

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać