SKU: Brightwell Koral MD dip 500 ml
EAN: 810086018888
Skoncentrowany preparat do kąpieli koralowców i szczepek korali o działaniu oczyszczającym i wspomagającym procesy aklimatyzacji w zbiorniku (wersja standardowa).
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Brightwell Aquatics Koral MD 500ml

Brightwell Aquatics Koral MD 500ml

 

Skoncentrowany preparat do kąpieli koralowców i szczepek korali o działaniu oczyszczającym i wspomagającym procesy aklimatyzacji w zbiorniku (wersja standardowa).

Instrukcje i wskazówki dot. użycia
Przed każdym użyciem preparatu, dobrze wstrząsnąć. Podczas obchodzenia się z preparatem, należy mieć założone gumowe rękawice i okulary ochronne. Nie stosować większych dawek niż zalecane! Wlać 20 ml (4 nakrętki)  preparatu Koral MDTM Coral Dip do 1,9 litra odstanej wody morskiej (najlepiej odstanej wody akwariowej) w plastikowym naczyniu. Dokładnie wymieszać. Umieścić korale w przygotowanym roztworze. Upewnić się, że cała powierzchnia korali jest zanurzona w wodzie. Kąpać korale w roztworze przez około 5-10 minut (bezwzględnie nie przekraczać 15 minut). Po umieszczeniu korali w roztworze, delikatnie zamieszać zawartość naczynia. Do namaczania miejsc pomiędzy rozgałęzieniami koralowców lub obszarów trudno dostępnych dla dokładnego czyszczenia, stosować aplikator (pipetę) lub podobne narzędzie. Wypłukać całą powierzchnię korali za pomocą odstanej wody morskiej i umieścić w nowym zbiorniku.

Uwaga: Choć roztwór może być używany do oczyszczania lub namaczania wielu korali, należy go wylać po upływie jednej godziny. Preparatu Koral MD TM Coral Dip nie należy wlewać bezpośrednio do zbiornika. Stosować wyłącznie w formie roztworu do kąpieli korali poza akwarium lub jako preparat czyszczący do wycierania lub namaczania pustych zbiorników przeznaczonych dla koralowców. (Po użyciu, dokładnie spłukać preparat!)

Informacje ogólne
Preparat Koral MD TM Coral Dip nie zawiera jodu. Preparat przeznaczony jest do stosowania jako profilaktyczny środek czyszczący, środek do przygotowania kąpieli namaczających i wspierania procesów aklimatyzacji u nowych korali, żywych skał, jak również oczyszczania pustych zbiorników na koralowce i szczepki. Pomaga oczyścić korale jeszcze przed umieszczeniem ich w zbiorniku.
Zapobiega przenoszeniu niepożądanych związków i substancji do zbiornika. Wspiera aklimatyzację korali poddanych fragmentacji oraz oczyszcza nowe lub uszkodzone korale. Preparat może być bezpiecznie stosowany do namaczania koralowców twardych i miękkich, ukwiałów morskich, ukwiałów grzybowych oraz parzydełkowców Zoanthid. Doskonale nadaje się do wycierania lub namaczania infrastruktury do hodowli korali lub starych akwariów przeznaczonych do ponownego użytkowania. Należy pamiętać o dokładnym spłukaniu preparatu po zastosowaniu. Preparat nie jest środkiem medycznym, ani środkiem czyszczącym przeznaczonym do stosowania w gospodarstwie domowym.

Składniki: woda dejonizowana, autorska mieszanka naturalnych olejów roślinnych i środków o działaniu czyszczącym

Sporządzanie roztworu: 125 ml preparatu wystarcza do sporządzenia sześciu roztworów do namaczania lub oczyszczania

Uwaga: Produkt przeznaczony wyłącznie do namaczania żywych korali lub oczyszczania infrastruktury hodowlanej. Trzymać z dala od dzieci. Produkt nieprzeznaczony do spożycia przez ludzi. W razie połknięcia, przepłukać jamę ustną i wypluć zawartość. Wypić pełną szklankę wody i zasięgnąć natychmiastowej porady lekarskiej. Preparat działa drażniąco na oczy i skórę. W razie przedostania się do oczu, przepłukiwać wodą przez 15 minut. W przypadku kontaktu ze skórą, dokładnie przemyć ją wodą z mydłem. Jeśli objawy podrażnienia nie ustępują, zasięgnąć porady lekarskiej.

Opinie o produkcie Brightwell Aquatics Koral MD 500ml:

Napisz swoją opinię

Brightwell Aquatics Koral MD 500ml

Skoncentrowany preparat do kąpieli koralowców i szczepek korali o działaniu oczyszczającym i wspomagającym procesy aklimatyzacji w zbiorniku (wersja standardowa).

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać