• -20%
    AquaForest Natural Substrate 7,5 L
SKU: AF NS 7,5L
EAN: 5902026739344
Najwyższej klasy substrat pod podłoże akwarystyczne na bazie torfu i gliny wzbogacony o mikroelementy.
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
AquaForest Natural Substrate 7,5 L

AquaForest Natural Substrate 7,5 L

 

AQUAFOREST NATURAL SUBSTRATE 7,5 l

Najwyższej klasy substrat pod podłoże akwarystyczne na bazie torfu i gliny wzbogacony o mikroelementy. Nie zawiera wypełniaczy takich jak piasek. Doborowa kompozycja stworzona przez Aquaforest zapewnia optymalne warunki do prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego, ale przede wszystkim jest bardzo bogata w składniki odżywcze niezbędne dla zdrowego i bujnego rozwoju roślinności w zbiorniku słodkowodnym. Wyselekcjonowany przez nas torf stwarza wyśmienite warunki do ukorzeniania się roślin, a dzięki bogactwu składników mineralnych zaopatruje je w niezbędne do zdrowego wzrostu mikroelementy. Zakwasza podłoże, dzięki czemu akwarium staje się idealnym miejscem dla wzrostu roślin tropikalnych. W jego składzie znajdują się substancje organiczne bogate w węgiel, a także naturalne substancje mineralne (m. in. żelazo, fosfor i wapń). Glina poprawia strukturę podłoża nadając mu idealną konsystencję. Podobnie jak torf, jest swoistym magazynem substancji odżywczych. Zatrzymuje lub oddaje nadwyżki w zależności od balansu biologicznego w zbiorniku. W naszym laboratorium starannie dobraliśmy mikroelementy tak aby zaspokoić potrzeby roślin akwariowych i nie zaburzyć równowagi chemicznej zbiornika. AF Natural Substrate jest bogaty w mikroelementy, dlatego przez pierwsze 3 miesiące nie zalecamy stosowania nawozów zawierających mikroelementy, o ile nie występują oznaki ich niedoboru.

Sposób użycia:

 W pierwszej kolejności zamontuj ogrzewanie denne (jeżeli będzie używane).  Rozsyp substrat na dnie i ubij tak, aby warstwa podłoża miała ok. 2-2,5 cm.  Zasyp ok. 3 centymetrową warstwą żwiru, ewentualnie piasku.  Delikatnie wlej około 15 cm wody. Warto położyć na dnie talerz albo spodek i skierować na niego strumień wody, by zapobiec wypłukaniu AF Natural Substrate.  Zasadź rośliny.  Wypełnij akwarium wodą.

10 L produktu jest wystarczające dla zbiornika do 200 L pojemności i powierzchni dna 100 cm x 40 cm. W miękkiej wodzie może powodować obniżenie pH. 

Opinie o produkcie AquaForest Natural Substrate 7,5 L:

Napisz swoją opinię

AquaForest Natural Substrate 7,5 L

Najwyższej klasy substrat pod podłoże akwarystyczne na bazie torfu i gliny wzbogacony o mikroelementy.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać