SKU: 109844
EAN: 5905546134354
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
AQUAEL Pompa Fontannowa PFN-3500

AQUAEL Pompa Fontannowa PFN-3500

 

notifications Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny

Powiadom mnie

quael AQUAJET PFN 3500 

Pompa Fontannowa Do Oczka 3500l/h 42W


Zalety: 
-uniwersalne w zastosowaniu - jako napęd fontanny, filtra, kaskady czy lampy UV
-niskie zużycie energii
-funkcjonalna podstawa mocująca
 
Wysokiej wydajności pompy ogrodowe AQUAJET PFN 3500, 5500, 7500 i 10000 są przeznaczone do pompowania wody w stawach ogrodowych, fontannach, kaskadach, oczkach wodnych i przydomowych basenach. Mogą być używane także do innych celów, np. w ogrodnictwie, w gospodarstwach domowych i rolnych, w hodowli ryb i innych zwierząt, na budowach itd. Pompy mogą też pracować w słonej wodzie.
 
Opis działania:
 
Pompy AQUAJET PFN są napędzane przez wodoszczelny, synchroniczny silnik, który ma niewielkie wymagania konserwacyjne. Ceramiczna oś wirnika praktycznie nie ulega zużyciu i zapewnia długowieczność pompy. Dzięki zastosowaniu ceramicznej osi wirnika w pompach AQUAJET PFN odznaczają się one wyjątkowo cichą pracą. Duży prefiltr plastikowy chroni wirnik pompy przed zanieczyszczeniami dzięki czemu nie wymaga ona częstego czyszczenia. Dzięki prostej budowie ich obsługa jest łatwa.
 
Pompa powinna być całkowicie zanurzona w zbiorniku wodnym. W przypadku zatrzymania wirnika, zatkania wlotu albo wylotu w wyniku zanieczyszczenia, czy też pracy na sucho, zainstalowany w pompie wyłącznik termiczny odłączy ją od sieci elektrycznej, do czasu ostygnięcia. Włączenie następuje samoczynnie.
 
Pompy przy stosunkowo niewielkich wymiarach zapewniają dużą wydajność i wysokość podnoszenia. Jest to rezultatem zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych silników oraz wysokiej jakości uszczelek pod komorą wirnika, które redukują straty wydajności do minimum.
 
Pompę można stosować w basenach pod warunkiem, że nikogo nie ma w wodzie. Pompy AQUAJET PFN można używać tylko dla cieczy o temperaturze do 35°C.
 
Wystarczy raz w miesiącu przeczyścić gniazdo wirnikowe. Aby zapobiegać spadkom wydajności pompy, należy oczyszczać wkład filtracyjny, płucząc go w wodzie pobranej ze stawu, co nie niszczy flory bakteryjnej w gąbce i przeciwdziała obniżaniu wydajności filtracji biologicznej. Częstość płukania wkładu zależy od stopnia zanieczyszczenia wody i należy je przeprowadzać przy wyraźnym spadku wydajności pompki.
 
Pompy z serii AQUAJET PFN zostały wykonane zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Do sieci elektrycznej pompę można przyłączyć tylko przez gniazdo wtyczkowe z kontaktem ochronnym. Wtyczka powinna być przyłączona do gniazda sieciowego, znajdującego się w suchym miejscu. Przed każdą operacją związaną z obsługą pompy - montaż, czyszczenie, należy wyciągnąć wtyczkę sieciową z gniazda.
 
Dane techniczne
 
Moc: 42W
Max wydajność: 3500l/h
Max wysokość słupa: 200cm
Wymiary: 13x26x29cm
Długość przewodu zasilającego: 5m
Średnica przyłączy: 3/4, 1 lub 1 i 1/2 cala
Zabezpieczenie przed przegrzaniem: tak
Prefiltr ochronny: tak

Opinie o produkcie AQUAEL Pompa Fontannowa PFN-3500 :

Napisz swoją opinię

AQUAEL Pompa Fontannowa PFN-3500

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać