SKU: Easy Reefs easysps 20gr
EAN: 8437007983593
Easysps to mieszanina fitoplanktonu i zooplanktonu. Został opracowany w celu spełnienia specyficznych wymagań żywieniowych koralowców, takich jak korale SPS i nie fotosyntetycznych korali, takich jak gorgonie.
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
EasySps

EasySps

 

Easysps to mieszanina fitoplanktonu i zooplanktonu. Został opracowany w celu spełnienia specyficznych wymagań żywieniowych koralowców, takich jak korale SPS i nie fotosyntetycznych korali, takich jak gorgonie.

SKŁAD:
Palaemonetes varians: Naturalny zooplankton jako źródło białka o wysokiej wartości odżywczej i niezbędnych aminokwasów. Bogaty w glutaminę, która wyzwala szybką reakcję od koralowców.
Tetraselmis chuii: Źródło naturalnych przeciwutleniaczy, witamina C, E, B12, Dismutase ponadtlenkowe, wysoka strawność i bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe EPA i ARA.
Phaeodactylum tricornutum: Stymuluje układ odpornościowy, bogaty w 1-3, glukany Beta. Wysoka zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych EPA.
Isochrysis galbana (T-ISO): Bardzo bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe DHA i mikroelementy zaangażowane w złożone procesy metaboliczne.
Olej z sardyny: aktywność teksturująca wygładza cząstki easysps.
Tokoferole: w oparciu o naturalne ekstrakty z Rosmarinus officinalis, przeciwutleniacz, który stabilizuje niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

 

PRODUKCJA:
Osiągnęliśmy doskonałą konserwację wszystkich składników obecnych w tym preparacie dzięki procesowi produkcji, w tym suszeniu sublimacyjnemu (liofilizacja) i wytłaczaniu na zimno.
Dzięki naszym świeżym składnikom, proces liofilizacji odbywa się najpierw, aglomeracja przez wyciskanie na zimno jako drugi etap i proces mielenia wgłębnego bez kompresji.
Daje to następujące zakresy wielkości cząstek:

0,4 - 200 μm - 54,90% wszystkich cząstek
200 - 400 μm - 28,30% wszystkich cząstek
400-1000 μm - 16,70% wszystkich cząstek

Białka> 50%: Wysoka zawartość białka, ale ponadto zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, wszystkie aminokwasy i proporcjonalną zawartość naturalną.
  Wszystkie kluczowe elementy dla prawidłowego wzrostu i rozwoju są obecne w tym pokarmie

Tłuszcze 6%: Zrównoważona zawartość EPA / ARA / DHA. Te niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe nie są dodawane, ale naturalnie występują w mikroalgach formuły,

Węglowodany 18%.

JAK TO DZIAŁA?
Kompozycja jest bardzo zbliżona do naturalnej tkanki koralowej (około 50% białka, 30% lipidów i 20% węglowodanów). Easysps zawiera 53% białka,
6% lipidów i 20% węglowodanów.
Tkanka koralowa ma większą zawartość lipidów. Różnica ma dobre wytłumaczenie dla naszych easysps,
fotosyntetyczne korale SPS to zwierzęta żyjące w symbiozie z komórkami roślinnymi (Zooxanthella), z których mogą uzyskać te lipidy.
Zooxanthella produkuje większość składników odżywczych dla własnego rozwoju i przetrwania, przydzielają one tylko niewielką część koralowcom
(80% lipidów, niektóre cukry i małe ilości białek jako glutaminy i alaniny, które nie są wystarczające jako źródło białka).
Innymi słowy, koralowce nie mogą przetrwać wyłącznie z zooxanthella i potrzebują dodatkowych źródeł białka, odżywiania i węglowodanów.
Koralowie pobierają go z zooplanktonu, fitoplanktonu, bakterioplanktonu, a także z wolnych aminokwasów rozpuszczonych w wodzie.
Kompozycja odżywcza easysps wspomaga korale wysokimi białkami odżywczymi, naturalny profil lipidowy bogaty w EPA, ARA i DHA,
węglowodany i funkcjonalne mikroelementy zaangażowane w system metaboliczny tych zwierząt.
W ten sposób zarówno zooxanthella, jak i easysps są w stanie pokryć wszystkie potrzeby żywieniowe w odpowiedniej proporcji.

Efekty:
Zwiększając tempo przemiany materii w koralowcach ze względu na wzrost dostępności składników odżywczych w wodzie, uzyskamy wiele pozytywnych wyników:
1. Wzrost koralowców wzrośnie. Miej oko na stężenie wapnia, węglany (kh) i magnez, będą one spożywane przez koralowce z powodu szybkiego wzrostu.
Zalecamy test wody w ciągu pierwszych kilku tygodni użytkowania produktu.
2. Wzrasta nieorganiczne spożycie składników odżywczych. Nitraty i fosforany będą się zmniejszać, ponieważ korale zmetabolizują ich część.
3. Poprawa koloru koralowca. Na podstawie obserwacji korale mogą zwiększyć wewnętrzną peroksydację podczas trawienia, gdy występuje karmienie heterotroficzne.
Ten wzrost peroksydacji osiągnie zdolność antybakteryjną. Wysoki poziom wrażliwości zooxanthella (dinoflagellates) na procesy oksydacyjne może wyjaśnić
Zmniejszenie stężenia zooxanthella w tkance koralowej i poprawa koloru. Biodostępność niezbędnych aminokwasów i obecność niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych
przyczyniają się jako prekursory do produkcji pigmentów (pigmenty fluorescencyjne i niefluorescencyjne). Można stosować aminokwasy podobne do mykosporyny o podobnym sposobie działania
przeciwko promieniowaniu UV-A, Easysps jest idealnym rozwiązaniem do tego celu.

Stosowanie:
Początkowe dawkowanie:
Dodaj 1 miarke dziennie za pomocą łyżki dozującej na każde 250 litrów wody.
Dostosowanie dawki: Dawkowanie można zwiększyć w reakcji na reakcję koralową, faunę denną i zdolność filtrowania w akwarium.
Obecność resztkowych składników odżywczych, niepożądany wzrost glonów, może oznaczać przedawkowanie easysps.
Jak dawkować:
Dodaj pożądaną ilość Easysps do tuby fiolki.
Wypełnij połowę probówki wodą, preferuje się wodę osmozową, zamknij filiżankę i potrząśnij nią do wymieszania. Podczas tego procesu pienienie jest normalne.
Pozostawić na 1 minutę na całkowite nawilżenie produktu.
Dodaj zawartość do akwarium w pobliżu silnego przepływu lub cyrkulacji wody.
W pierwszych tygodniach dodaj easysps po wyłączeniu światła. Po kilku tygodniach można go dodawać o każdej porze dnia.
Uwaga:
Zaleca się równoczesne stosowanie programów easybooster i easysps, aby zapobiec potencjalnym ograniczeniom składników odżywczych i wspierać naturalną równowagę systemu.

Opinie o produkcie EasySps:

Napisz swoją opinię

EasySps

Easysps to mieszanina fitoplanktonu i zooplanktonu. Został opracowany w celu spełnienia specyficznych wymagań żywieniowych koralowców, takich jak korale SPS i nie fotosyntetycznych korali, takich jak gorgonie.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać