Aqua-Trend Samudra Level Control DP – Automatyczna dolewka z pompą
Bezpieczeństwo i precyzja w uzupełnianiu odparowanej wody
Aqua-Trend Samudra Level Control DP to niezawodny system automatycznej dolewki (ATO), zaprojektowany jako dedykowane rozszerzenie dla zaawansowanych dozowników akwarystycznych SAMUDRA DoserX. Urządzenie to w pełni automatyzuje codzienny, uciążliwy proces uzupełniania odparowanej wody, zapobiegając niebezpiecznym skokom zasolenia w akwariach morskich oraz wahaniom parametrów w zbiornikach słodkowodnych. Wersja DP (wyposażona w zasilającą pompę wody) została zoptymalizowana w szczególności do pracy w akwariach bez sumpa (montaż bezpośrednio w zbiorniku dekoracyjnym), gwarantując dyskrecję i najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Podwójna ochrona i niezawodne działanie:
- Podwójne czujniki kontaktronowe: System opiera się na dwóch niezależnych czujnikach. Dolny czujnik (uruchamiający) stale monitoruje i precyzyjnie utrzymuje zadany poziom wody. Górny czujnik pełni funkcję awaryjnego bezpiecznika – w razie awarii natychmiast wyłącza pompę, całkowicie eliminując ryzyko przelania zbiornika na podłogę.
- Regulowane uchwyty akrylowe: Estetyczne, przezroczyste uchwyty pozwalają na bezinwazyjny montaż na szybie akwarium oraz dają możliwość dokładnej regulacji wysokości zawieszenia czujników w bardzo szerokim zakresie – od 50 do 200 mm względem krawędzi szyby.
- Wydajna pompa DC w zestawie: Dołączona do kompletu kompaktowa mikro pompa wody (zasilana bezpiecznym napięciem 12V DC) charakteryzuje się cichą pracą, wydajnością do 280 l/h oraz imponującą wysokością podnoszenia słupa wody aż do 2 metrów.
Specyfikacja techniczna i zawartość zestawu:
- Producent: Aqua-Trend.
- Model: Samudra Level Control DP (wersja z pompą).
- Kompatybilność: Wymaga podłączenia do dozownika Aqua-Trend Samudra DoserX (nie działa jako samodzielne urządzenie).
- Rodzaj czujników: 2x niezależny czujnik kontaktronowy (pływakowy).
- Zakres regulacji uchwytów: 50 – 200 mm.
- Wydajność pompy: max 280 l/h (moc 5 W).
- Maksymalne podnoszenie wody: do 200 cm.
- Wymiary pompy: 40 x 40 x 30 mm.
- Długość przewodów: Przewód pompy 200 cm / Przewody czujników 200 cm.
- Zawartość zestawu: Dwa czujniki z uchwytami akrylowymi, pompa zasilająca DC, 150 cm elastycznego węża silikonowego.
Wskazówka akwarystyczna: Aby system ATO działał bezawaryjnie, regularnie sprawdzaj czystość czujników pływakowych. W akwarium morskim na pływakach mogą osadzać się glony wapienne, rurkówki lub śluz, co z czasem może prowadzić do ich fizycznego zablokowania. Przynajmniej raz na kilka miesięcy zanurz końcówki czujników w roztworze kwasku cytrynowego lub occie i delikatnie przetrzyj. Pamiętaj również, aby wylot wężyka dolewającego wodę z pompy zawsze znajdował się powyżej lustra wody w akwarium – zapobiegnie to zjawisku wstecznego lewarowania wody ze zbiornika głównego do pojemnika na dolewkę.
GPSR
Producent: Aqua Trend

ProducentAqua Trend
Lokatorska 3,93-021 Łódź,Polskaaqua-trend@aqua-trend.pl
Osoba odpowiedzialnaAqua Trend
Lokatorska 3,
93-021 Łódź,
Polskaaqua-trend@aqua-trend.pl
Komentarze
Na razie nie dodano żadnej recenzji.



