• -20%
    Aquaforest Reef Mineral Salt 800g
SKU: RMS
EAN: 5902026730303
Sól mineralna nie zawierająca Chlorku Sodu (NaCl) Zawiera wszystkie pierwiastki śladowe potrzebne do uzupełniania przy stosowaniu Metody Ballinga.
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Aquaforest Reef Mineral Salt 800g

Aquaforest Reef Mineral Salt 800g

 

AQUAFOREST REEF MINERAL SALT 800 g

Środek do utrzymania stałego poziomu minerałów w akwariach rafowych. Stosowanie Reef Mineral Salt jest jednym z najważniejszych elementów w trakcie suplementacji chlorku wapnia i wodorowęglanu sodu, (np. podczas stosowania Metody Ballinga). Brak suplementacji Reef Mineral Salt prowadzi do niebezpiecznych niedoborów minerałów. Długotrwałe braki mikro i makroelementów skutkują drastycznym spowolnieniem wzrostu i niewłaściwym wybarwieniem koralowców.

Dozowanie:

 Rozpuścić 25 g w 1000 ml wody RODI. W celu utrzymania równowagi jonowej i odpowiednich parametrów wody należy stosować także: Calcium, KH Buffer oraz Magnsium. Reef Mineral Salt można przygotować jako jeden roztwór razem z  Calcium lub Magnesium. 

Roztwór Reef Mineral Salt należy dawkować w takich samych ilościach jak roztwory Calcium oraz KH Buffer, których to dawki należy ustalić na podstawie testów wody i dziennej konsumpcji koralowców. Należy pamiętać o tym, że stosowanie Reef Mineral Salt nie zastępuje koniecznych przy prowadzeniu akwarium morskiego podmian wody.

Warto wiedzieć:

Większość akwarystów ma dylemat czy podawać sól bez soli czy też nie. Wyjaśnijmy najpierw co to jest w ogóle sól bez soli, jaki ma skład i jaka jest jej rola?

Sól bez soli, czyli sól morska pozbawiona chlorku sodu (NaCl). W skład soli bez soli wchodzą wszystkie podstawowe składniki soli morskiej takie jak: Magnez, Wapń, Potas, Brom, Fluor, Bar, Jod oraz pozostałe mikroelement. Zazwyczaj są dodawane samoistnie w postaci zanieczyszczeń np. magnezu naturalnego pochodzenia czy potasu, które są pozyskiwane z odsalania wody morskiej .

Sól bez soli jest jednym z najważniejszych elementów podczas stosowania np. Metody Balinga® czy suplementacji chlorku wapnia i wodorowęglanu sodu .

Ogólnie przyjęło się, iż podawanie soli bez soli jest to suplementacja mikroelementów, jednak jest to mylna podejście. Rolą soli bez soli nie jest uzupełnianie mikroelementów zużywanych przez koralowce. Zadaniem podawania roztworu soli bez soli jest utrzymanie równych stosunków wszystkich soli zawartych w wodzie morskiej. Jest to zgodne z regułą Dittmara mówiąca o tym, że główne składniki wody morskiej mają zawsze ten sam, stały stosunek bez względu na szerokość geograficzną.

Opinie o produkcie Aquaforest Reef Mineral Salt 800g:

Napisz swoją opinię

Aquaforest Reef Mineral Salt 800g

Sól mineralna nie zawierająca Chlorku Sodu (NaCl) Zawiera wszystkie pierwiastki śladowe potrzebne do uzupełniania przy stosowaniu Metody Ballinga.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać