PSBacter zawiera pożyteczne bakterie fotosyntetyczne tzw. PSB (Photosynthetic bacteria). PSBacter potrafi usuwać niebezpieczne zanieczyszczenia wody - amoniak, azotyny oraz siarkowodór. Rozkłada pozostałości pokarmów oraz odchody. Pomaga hamować rozmnażanie się szkodliwych bakterii, na przykład sinic. PSBacter promuje wzrost pożytecznych glonów takich jak okrzemki oraz chlorella. PSBacter można używać do startu nowego zbiornika, jako pokarm lub dodatek do pokarmu. PSBacter zawiera również różne aktywne enzymy i aminokwasy. Jest bogaty w witaminy z grupy B takie jak ryboflawina (witamina B2), kwas foliowy (folacyna, witamina B9), biotyna (witamina B7) oraz kwas pantotenowy.
Sposób użycia
Produkt powinien być stosowany regularnie. W każdym opakowaniu znajduje się łyżeczka dozująca. 1 płaska łyżeczka PSBacter na 50 litrów wody, raz na tydzień i/lub po podmianie wody. Można również stosować w podzielonych dawkach dziennych (np. 1/4 łyżeczki dziennie), co jest bardzo korzystne w przypadku obecności nowonarodzonych i młodych krewetek. W przypadku startu nowego zbiornika dla krewetek (25-30 l) 1-2 łyżeczki. PSBacter rozsypać równomiernie na podłoże. Następnie zbiornik zalać wodą, uruchomić filtrację. Do startu zbiornika PSBacter można stosować równocześnie w połączeniu z BioNitro. Przechowywać preparat szczelnie zamknięty. Zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia opakowania.
UWAGA! Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z krewetkami, rybami i roślinami ozdobnymi.
Opinie o produkcie QualDrop PSBacter baktrie fotosyntetyczne:
Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać
AquaForest Macro - makroelementy 2L
AquaForest Purify Resin 250ml
Yokuchi GEN P nawóz fosforowy 400 ml
Fosfor to makroelement odpowiedzialny zarówno za przebieg fotosyntezy jak i inne procesy energetyczne zachodzące w roślinie. Wchodzi w skład kwasów nukleinowych i fosfolipidów, wpływając również na prawidłowy rozwój systemu korzeniowego. Fosfor należy do pierwiastków mobilnych, dlatego objawy jego niedoboru pojawiają się na starszych liściach.