SKU: QD Cube Pore 36szt.
EAN: 5903240127320
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
QualDrop Cube Pore 36szt.

QualDrop Cube Pore 36szt.

 

notifications Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny

Powiadom mnie

CubePore specjalny ceramiczny materiał filtracyjny o kształcie sześcianu (wymiary ok. 4x4x4cm) o bardzo rozwiniętej efektywnej powierzchni właściwej BET ok. 2250m2/litr. CubePore ma strukturę czynnych otwartych biologicznie i wzajemnie połączonych porów. Połączenie ogromnej powierzchni i otwartych porów stwarza idealnie warunki do kolonizacji i rozwoju pożytecznych bakterii m.in. nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych. 

CubePore szczególnie polecany jest jako uzupełnienie tak zwanej filtracji hamburskiej. Przeznczony jest również do sampów, do filtrów o dużym przepływie oraz jako wypełnienie filtrów pod żwirowych.

Zalety CubePore:

  1. Ogromna powierzchnia właściwa BET 2250m2/litr
  2. Obojętny dla parametrów wody
  3. Pozwala szybko eliminować szkodliwe stężenia NH4, NO2 oraz redukować NO3.
  4. W znaczący sposób poprawia parametry wody.

Sposób użycia:

Wkład należy przepłukać dokładnie przepłukać przed zastosowaniem. Wkład ceramiczny CubePore musi być umieszczony za wkładami do czyszczenia mechanicznego. Na każde 100 l wody korzystnie jest użyć ok. 1 l złoża (12-15 kostek).

UWAGA! Nigdy nie należy czyścić ani wymieniać całej ilości złoża CubePore w jednej operacji. W razie konieczności wymienić jednorazowo 30-50%. Nigdy nie czyścić zbyt rygorystycznie (kultury pożytecznych bakterii nie mogą zostać całkowicie zniszczone), w większości przypadków wystarczy zwykłe przepłukanie w wodzie spuszczonej ze zbiornika co kilka tygodni.

Dostępne opakowania CubePore: 12 kostek, 36 kostek

Opinie o produkcie QualDrop Cube Pore 36szt. :

Napisz swoją opinię

QualDrop Cube Pore 36szt.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać