SKU: Paracanthurus Hepatus
EAN: BRAK

Odkryj fascynujący świat Paracanthurus hepatus – tajemniczego niebieskiego pokolca. Zanurkuj z nami w głębinę informacji, poznaj środowisko, zachowania i porady dotyczące pielęgnacji tych kolorowych mieszkańców raf koralowych.

Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Paracanthurus Hepatus

Paracanthurus Hepatus

 

Paracanthurus Hepatus (Paletowiec niebieski)Nazwa popularna: Paletowiec Niebieski, Dory


Nazwa naukowa: Paracanthurus hepatus


Rodzina: Acanthuridae


Pochodzenie: Rafa koralowa w regionach Indo-Pacyfiku, w tym w Wielkiej Rafie Koralowej, wokół Filipin oraz w archipelagu Indonezji.Wygląd: Paletowiec niebieski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ryb akwariowych, słynąca z najpiękniejszego odcienia błękitu w świecie morskim. Jej kształt jest typowy dla ryb chirurgów – owalne, bocznie spłaszczone ciało, z długim, wysmukłym, wyraźnie wyodrębnionym ogonem. Najbardziej charakterystycznym elementem jest jasnożółty ogon oraz jaskrawy, błękitny kolor ciała. Na bokach ryby widnieje także unikatowy wzór w formie czarnego pierścienia bądź kształtu przypominającego litery ‘V’ lub 'Y', który otacza obszar od oczu do połowy ciała.Rozmiar: Dorasta przeciętnie do 25-30 cm długości.Zachowanie i Charakter: Paracanthurus hepatus to gatunek, który wykazuje duże aktywność i ciekawość. Ryby te są znane z tego, że lubią zwiedzać swoje terytorium, często wykazując zachowania terytorialne, zwłaszcza w stosunku do innych ryb cierpiących na podobne przekonania dotyczące własności. Uznawane za dość pokojowe, dobrze dopasują się do towarzystwa innych nieagresywnych ryb akwariowych, lecz mogą reagować obronnie, jeśli poczują się zagrożone.Dieta: Paletowiec niebieski jest głównie roślinożerny. W naturalnym środowisku zwykle żywi się glonami. W akwariowym środowisku ważne jest, by zapewnić mu dietę bogatą w odpowiednie składniki odżywcze, łącznie z świeżymi i mrożonymi preparatami, a także specjalnymi granulatami i płatkami.Warunki w akwarium: Paracanthurus hepatus wymaga odpowiednio dużego akwarium, najlepiej z licznymi kryjówkami i otwartą przestrzenią do pływania. Akwarium powinno też być dobrze nasadzone żywymi skałami, które oferują obfitość naturalnych pokładów glonów, co jest kluczowe dla zachowania zdrowia ryby. Woda musi być dobrze filtrowana, o stałej, wysokiej jakości, z ustawioną temperaturą w granicach 24-26°C i stężeniem soli odpowiadającym warunkom naturalnym.Rozmnażanie: Rozmnażanie paletowca niebieskiego w warunkach akwariowych jest trudne i rzadko spotykane. W środowisku naturalnym ryby te gromadzą się w duże grupy podczas tarła.Podsumowanie: Paracanthurus hepatus to wyjątkowo atrakcyjna ryba akwariowa, której intensywne barwy i dynamiczne, towarzyskie zachowanie porywa serca akwarystów na całym świecie. Zapewnienie jej odpowiednich warunków środowiskowych i diety jest kluczowe, aby mogła ona żyć długo i zdrowo w domowym akwarium.

Opinie o produkcie Paracanthurus Hepatus:

Napisz swoją opinię

Paracanthurus Hepatus

Odkryj fascynujący świat Paracanthurus hepatus – tajemniczego niebieskiego pokolca. Zanurkuj z nami w głębinę informacji, poznaj środowisko, zachowania i porady dotyczące pielęgnacji tych kolorowych mieszkańców raf koralowych.

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać