SKU: XPORT biol500
EAN: 810086018185
Najwyższy stosunek pola powierzchni do objętości w porównaniu innych dostępnych syntetycznych biologicznych mediów filtracyjnych (3716 m2 dostępnej powierzchni dla bakterii)
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Xport BIO Cubes (500ml) - ultra porowaty materiał filtracyjny

Xport BIO Cubes (500ml) - ultra porowaty materiał filtracyjny

 

notifications Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny

Powiadom mnie

Xport BIO Cubes (500ml) - ultra porowaty materiał filtracyjny

 • Technologia wykorzystująca NanoIntelex aby stworzyć ultra porowaty materiał o ogromnej powierzchni do kolonizacji przez pożyteczne bakterie nitryfikacyjne, co prowadzi do szybkiego i skutecznego przekształcenia amoniaku do azotynów, a następnie do azotanów.
 • Najwyższy stosunek pola powierzchni do objętości w porównaniu innych dostępnych syntetycznych biologicznych mediów filtracyjnych (3716 m2 dostępnej powierzchni dla bakteriii)
 • Wyższa wydajność w stosunku do tradycyjnych mediów w wynikach mniejszych wymagań przestrzennych w celu osiągnięcia równoważnego proscesu nitryfikacji.
 • Może być stosowany do szybkiego zmniejszenia stężenia amoniaku i azotynów w nawet najbardziej intensywnie obciążonych systemach wodnych.

Sposób użycia:

 • Należy użyć 20 -25 kostek na każde 380L objętości systemu, więcej przy większym obciążeniu biologicznym
 • Zaleca się zastosowanie mechanicznych prefiltrów wstępnych w celu usunięcia rozdrobnionego materiału organicznego z wodą przed jego interakcją z materiałem filtracyjnym. 
 • Spłucz Xport BIO Cubes w wodzie RO, a następnie umieścić wkład do czystego pojemnika i napełnij wodą z akwarium, w którym będzie używany. 
 • Na każde 150 g Xport BIO Cubes należy podać 20 ml MicroBacter7 (wlej do pojemnika z Xport BIO Cubes i wymieszaj ręcznie), a następnie pozostawić w tym pojemnik przez 24 godzin w temperaturze pokojowej. 
 • Następnie należy usunąć Xport BIO z pojemnika i wlać wodę do systemu akwarium, a następnie umieścić Xport BIO Cubes do reaktora (należy pamiętać aby materiał się nie poruszał wewnątrz) lub do drobnego worka filtracyjnego (rekomendowana siatka 800μm), nie nadaje się do filtrów fluidyzacyjnych gdyż ścieranie się materiału osłabia jego właściwości.
 • Zaleca się przepływ na poziomie od 1x do 3x całkowitej objętości akwarium na godzinę. 
 • Raz lub dwa razy w miesiącu wyjąć i wypłukać ~ 33% całkowitej ilości Xport BIO Cubes w wiaderku z wodą z akwarium (podczas przeprowadzania podmiany wody), dołożyć z powrotem do reszty wkładu. Po płukaniu podać 1ml MicroBacter7 na 20 galonów USA (~ 76 l) objętości systemu akwarium, w obszarze o dużym przepływie wody.
 • Xport BIO Cubes nie jest nośnikiem filtracji chemicznej; Przed użyciem zaleca się zaszczepić odpowiednimi bakteriami aby rozpocząć nitryfikację. Umieszczając Xport BIO Cubes w akwarium będzie powoli zasiedlany przez bakterie, jednak zaszczepienie MicroBacter7 w opisany powyżej sposób znacznie skraca czas biologicznej aktywacji i stabilizacji złoża, a zatem daje szybsze rezultaty. Nitryfikacja zazwyczaj zaczyna się w ciągu jednego dnia; Szybkość nitryfikacji wzrasta wraz z czasem (zwykle pełne dojrzewanie złoża to około 2 tygodni). Jeśli rośliny i / lub zooxanthellate bezkręgowców (np koralowce, małże, etc.) wydają się reagować negatywnie na wykorzystanie Xport BIO Cubes, może to być wskazówką, że azot jest usuwany zbyt agresywnie; NeoNitro lub FlorinGro może być stosowana w celu zapewnienia odpowiednich poziomów azotanu

Opakowanie 250ml zawiera średno 23 kostki ważące 56 gram.

Opinie o produkcie Xport BIO Cubes (500ml) - ultra porowaty materiał filtracyjny:

Napisz swoją opinię

Xport BIO Cubes (500ml) - ultra porowaty materiał filtracyjny

Najwyższy stosunek pola powierzchni do objętości w porównaniu innych dostępnych syntetycznych biologicznych mediów filtracyjnych (3716 m2 dostępnej powierzchni dla bakterii)

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać