SKU: BRAK
EAN: BRAK
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
FMK Flow Monitoring Kit - Neptune Systems (monitoring przepływu)

FMK Flow Monitoring Kit - Neptune Systems (monitoring przepływu)

 

notifications Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny

Powiadom mnie

 Moduł FMM (moduł monitorowania płynów) jest modułem wielofunkcyjnym, który za pomocą różnych akcesoriów umożliwia wykonywanie Apeksu:
Monitorowanie przepływu
Wykrywanie nieszczelności
Wykrywanie poziomu wody
Zasilanie 24 VDC
Przyszłe czujniki
 
Pompy powrotne
Pomiar przepływu głównej pompy zwrotnej akwarium jest niewiarygodnie użyteczną informacją. Kluczową zaletą jest to, aby Apex powiadomił Cię o tym, że przepływ zatrzymuje się z jakiegokolwiek powodu - zwykle w wyniku awarii lub awarii pompy. Ponadto wskazanie zredukowanej prędkości przepływu może być wykorzystane do określenia, czy pompa lub linie są brudne lub są zatykaniu z glonów, resztki zwierząt lub wzrostu organizmów znajdującego się wewnątrz kanalizacji.
 
Pompy pomocnicze na reaktorach
Jest to bardzo przydatna aplikacja dla FMM. Umieść czujnik przepływu na urządzeniu, takim jak reaktor węglowy / gfo / biopellet i ma wiele celów. Po pierwsze, będziesz wiedzieć, czy twoja pompa nie wypływa prawidłowo lub nie działa w ogóle. Następnie można łatwo dostroić przepływ do reaktora obserwując deskę rozdzielczą na swoim Apeksie. Wreszcie, możesz wiedzieć, kiedy reaktor jest zapchany detrytusem lub ewentualnie kanału, który pojawił się w wyniku alertu na Twoim Apeksie lub przez monitorowanie pulpitu nawigacyjnego.
Umieść czujnik przepływu w urządzeniu, podłącz go do modułu FMM i dokładnie sprawdź przepływ wody (jakikolwiek akwarium) przechodzący przez ten czujnik. Czujniki przepływu w przemyśle roboczym wykorzystują mechanizm turbiny lub koła łopatkowego (w zależności od modelu) do pomiaru przepływu.
Ważne jest, aby pamiętać, że natężenie przepływu, które zostanie zgłoszone przez użytkownika z czujników przepływu, będzie prawdopodobnie znacznie niższe niż oczekiwano lub co zostało wydrukowane na etykiecie lub dokumentacji pompy. Wynika to z głowy straty ciśnienia od fizycznych różnic wysokości, długich tras, ograniczeń, takich jak zawory kulowe, złączki, trójniki jak łokcie i reduktorów, i wreszcie wykorzystania loc linii aż do punktu wejścia do swoich zbiorników. Na przykład pompa o mocy znamionowej 3200 gphe prawdopodobnie będzie wykazywała mniej niż połowę tej wartości w niemal wszystkich zastosowaniach.
Dzięki zestawowi FMK - Fluid Monitoring Kit dostajesz 1 "czujnik przepływu oraz dwa 1/2" czujniki przepływu. Dla klientów w Ameryce Północnej dostarczane są również adaptery.
(Czujniki 1/2 "są znamionowe dla natężenia przepływu od 30-250 gph. 1" czujniki przepływu mają natężenie przepływu od 150 do 1500 g / h)
 
ONE PORT FREE - DODAJ INNĄ CZUJNIK!
FMK posiada trzy czujniki przepływu, ale FMM posiada łącznie cztery porty. Oznacza to, że jeden port jest wolny do użycia w innym celu. Kup dodatkowe czujniki przepływu (dostępne również w rozmiarach 2 "i 1/4") lub wybierz jedną z poniższych opcji i dodaj więcej funkcji!
 
OPTYCZNY CZUJNIK WODY (opcjonalnie)
Istnieje wiele przydatnych celów dla czujników poziomu akwarium. Mogą pomóc w budowie auto- top-off, monitorowaniu poziomów w pojemnikach uzupełniających, a nawet zautomatyzować pojemniki na wodę morską. Tradycyjnie przełączniki pływakowe były najczęściej stosowanymi typami tych urządzeń, jednakże są one podatne na wszelkiego rodzaju awarie. Z drugiej strony, solidne, optycznie sterowane czujniki stosowane w FMM są znacznie niezawodniejsze i niezawodne.
Czujniki optyczne działają z wykorzystaniem emitera i odbiornika LED w czystej obudowie, tak że gdy staje się mokry, światło zgina się i już nie kończy obwód.
 
Łatwy w użyciu
Oczywiście zawsze można dodawać czujniki poziomu wody do Twojego Apeksu - ale było to bardziej skomplikowane niż większość użytkowników. Teraz z FMM i optycznymi czujnikami poziomu wody wystarczy podłączyć do nich! Nie wymaga odłączenia kabla, nie ma potrzeby stosowania wyłącznika!
 
WYKRYWANIE DROGA (OPCJONALNIE)
Oprócz monitorowania przepływu i wykrywania poziomu, FMM może być używany do wykrywania wycieków. Wystarczy podłączyć do czterech naszych nowych, super-wrażliwych sond do wykrywania nieszczelności i umieścić je tam, gdzie chcesz, że tak ważne zabezpieczenie podłóg i małżeństwo! Na dywanik jest jeden czujnik na solidne powierzchnie i inna wersja slimline.
 
DC24 ACCESSORY PORT BUILT-IN!
FMM ma kolejny trick to jest rękaw. Oprócz czterech portów czujników FMM posiada również port akcesoriów DC24 i wejście zasilania. Powoduje to dodanie innego kontrolowanego gniazda do zestawu Apex. Tak więc, na przykład, jeśli chcesz stworzyć własną ATO i załączyć nasze dostępne PMUP lub Solenoid Valve, możesz to zrobić. Wystarczy dodać nasze 36W zasilanie 24V DC (dostępne osobno).​

https://youtu.be/J-9fVhbiXdo

https://youtu.be/07lQIIJyWuc

Opinie o produkcie FMK Flow Monitoring Kit - Neptune Systems (monitoring przepływu):

Napisz swoją opinię

FMK Flow Monitoring Kit - Neptune Systems (monitoring przepływu)

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać