SKU: 124245
EAN: 5905546330855
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
AQUAEL LEDDY TUBE 14W PLANT 2.0

AQUAEL LEDDY TUBE 14W PLANT 2.0

 

Jedną z integralnych części każdego akwarium jest oświetlenie. Odpowiednie światło w akwarium wpływa na lepszą kondycję i dobre samopoczucie ryb, a także na przebieg procesu fotosyntezy i rozwój roślin lub koralowców. W zależności od typu akwarium oświetlenie będzie się różniło. Inne oświetlenie zalecane jest w zbiornikach morskich, a inne w słodkowodnych. Aby ułatwić wybór odpowiedniego oświetlenia, Aquael wprowadziło gotowe rozwiązanie w postaci modułów oświetleniowych Aquael Leddy Tube Retrofit. Dostępne są cztery wersje modułów oświetleniowych: Sunny i Plant do akwarium słodkowodnego, oraz Marine i Actinic do akwarium morskiego.

Aquael Leddy Tube Retrofit Plant 2.0 to moduł oświetleniowy opracowany z myślą o potrzebach roślin akwariowych. Plant emituje światło o temperaturze barwowej 9 000 K, gdzie dodatkowo w widmie zostały wzmocnione pasma czerwone i niebieskie. Światło jest dostosowane do użytkowania w akwariach z obsadą roślinną, ponieważ niebieskie oraz czerwone długości fal są idealne dla przebiegu procesu fotosyntezy. Takie oświetlenie wspomaga wzrost nawet wymagających roślin akwarium.

Aquael Leddy Tube Retrofit 2.0 spełni oczekiwania wymagających akwarystów, dla których liczy się nie tylko funkcjonalność, ale i dobry wygląd akwarium. Leddy Tube Retrofit to wymienne moduły oświetleniowe, które z powodzeniem wypierają z rynku tradycyjne świetlówki T5 i T8. Zastosowana technologia LED jest najnowocześniejszym typem stosowanego oświetlenia, który wyróżnia się niższym poborem mocy niż tradycyjne źródła światła. Oświetlenie Leddy Tube Retrofit zużywa aż o połowę mniej energii - zaledwie 14 W - niż stosowane do niedawna świetlówki T5 - 39 W, T8 - 30 W.

Dodatkowym atutem Aquael Leddy Tube Retrofit 2.0 jest długa żywotność.

Energooszczędność i długotrwałość to dwie pierwsze cechy, które wyróżniają oświetlenie LED niezależnie od jego zastosowania. Natomiast w kontekście akwarium należy przyjrzeć się uważniej jeszcze paru innym kwestiom. Oświetlenie w akwarium działa przez większą część dnia, dlatego należy zadbać, aby emitowane światło nie wpływało na nagrzewanie się wody. Aquael Leddy Tube Retrofit dzięki zastosowaniu oświetlenia LED daje pewność, że temperatura wody w zbiorniku się nie zmieni. Jest to szczególnie ważne dla żyjących w akwarium organizmów, które dzięki Ledy Tube Retrofit nie będą narażone na wyższą temperaturę.

W przypadku Aquael Leddy Tube Retrofit nowoczesność niesie za sobą także prostotę montażu. Oba końce tuby są uszczelnione, a jedna strona zakończona jest przewodem zasilającym o długości 170 cm z wtyczką i wyłącznikiem.

W skład kompletu wchodzi:

  • Moduł oświetleniowy Aquael Leddy Tube Retrofit Plant 2.0 14 W
  • Przewód zasilający z wyłącznikiem i wtyczką
  • Oryginalne opakowanie

Opinie o produkcie AQUAEL LEDDY TUBE 14W PLANT 2.0:

Napisz swoją opinię

AQUAEL LEDDY TUBE 14W PLANT 2.0

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać