- -21%
AS REEF CRYSTALS 600L/20KG - Sól Morska
Sól Reef Crystal to wysokiej jakości preparat akwarystyczny. Pozwala na stworzenie optymalnego środowiska do wzrostu koralowców, ukwiałów, alg oraz ryb.
Syntetyczna sól morska stworzona z myślą o hodowli koralowców. Skład soli został tak dobrany, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla zwierząt morskich. Zawarte w niej mikro i makro elementy w pełni zaspokajają zapotrzebowanie koralowców w pierwiastki potrzebne do ich odpowiedniego wzrostu oraz wybarwienia. Przy zakładaniu nowych akwariów pierwsze zwierzęta zalecamy wpuszczać nie wcześniej niż po 10-14 dniach od zalania zbiornika.
Sposób przyrządzania:
sól należy rozpuścić w przygotowanej, demineralizowanej wodzie. Temperatura wody powinna wynosić ok. 24°C. Dla uzyskania zasolenia 33 ppt (1.025 S.G.) należy rozpuścić około 390 g/10 l wody. Roztwór należy intensywnie mieszać przez ok. 15 min. Po pełnym rozpuszczeniu oraz uzyskaniu pełnej klarowności woda tak zasolona jest gotowa do użytku. Sól należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu. Rozpuszczoną sól należy wykorzystać w ciągu 5 dni. Parowanie zmienia parametry wody, dlatego przechowuj przygotowaną solankę szczelnie zamkniętą. Jeżeli przechowujesz przygotowaną solankę przez kilka dni, przed użyciem sprawdź jej zasolenie. Chronić przed dziećmi. Produkt do użycia tylko w akwarium. Nie nadaje się do spożycia. Karta charakterystyki dostępna na żądanie.
Warto wiedzieć:
Produkty Aquaforest są tworzone w Unii Europejskiej, w ściśle kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, aby spełnić najwyższe standardy jakości. Każdy produkt jest tworzony ze starannie wyselekcjonowanych surowych komponentów/surowców w ilościach gwarantujących jednolity skład. Każda z naszych partii jest badana na ICP-OES przed pakowaniem soli. Od maja 2017 wprowadziliśmy możliwość aby klienci mogli zobaczyć wyniki online.
Jak badana jest sól morska?
Mieszamy naszą sól morską (każda partia o masie 1 tony – 2204 funty), pobieramy do testowania 3 osobne próbki z każdej partii na etapie produkcji. Każda z tych próbek jest rozpuszczana w 15 litrach (4 US gal) wody RO. Nasz zespół wykonuje analizę ICP-OES, aby sprawdzić, czy skład chemiczny jest jednorodny oraz aby wykluczyć obecność niepożądanych zanieczyszczeń. Uwaga: Nawet jeśli dokładnie wymieszamy sól, to jednak skład opakowania/pojemników może nie być identyczny. Parametry w pojemnikach mogą się nieco różnić, a różnica 2-3% jest akceptowalna. Różnice te powstają z powodu różnych właściwości fizycznych mieszanki oraz ograniczeń dostępnych technik przetwarzania.. Odchylenia pomiarów są jednakże mniejsze od typowego zakresu tolerancji dla testów powszechnie stosowanych przez hobbystów.
Producent: Aquaforest
ProducentAquaforest
Starowiejska 18,
32-800 Brzesko,
Polska
info@aquaforest.pl
Osoba odpowiedzialnaAquaforestStarowiejska 18,32-800 Brzesko,Polskainfo@aquaforest.pl
Syntetyczna sól morska stworzona z myślą o hodowli koralowców. Zawarte w niej mikro i makro elementy w pełni zaspokajają zapotrzebowanie koralowców w pierwiastki potrzebne do ich odpowiedniego wzrostu oraz wybarwienia.
Sól Reef Crystal to wysokiej jakości preparat akwarystyczny. Pozwala na stworzenie optymalnego środowiska do wzrostu koralowców, ukwiałów, alg oraz ryb.
Posiada odpowiednio wysoki poziom wapnia, wyselekcjonowane mikroelementy, witaminy oraz zawiera specjalne neutralizatory metali ciężkich. Rozpuszcza się bardzo dobrze i szybko, nie pozostawiając żadnego osadu. Polecana do akwariów rafowych, w których znajdują się szczególnie wrażliwe bezkręgowce. Każda partia jest analizowana w celu zagwarantowania składu soli.
Sól morska Colombo Pro reef salt pozyskiwana jest poprzez odparowanie czystej wody morskiej, zawiera wszystkie makro i mikroelementy w proporcjach występujących w naturalnej wodzie morskiej, z której pochodzą ryby i koralowce trzymane w naszych akwariach. Przeznaczona jest do akwariów rafowych, w których żyją najbardziej wymagające zwierzęta.
Syntetyczna sól morska przeznaczona do akwariów z obsadą rybną jak również do akwariów z mniej wymagającymi koralowcami oraz bezkręgowcami. Przy zakładaniu nowych akwariów pierwsze zwierzęta zalecamy wpuszczać nie wcześniej niż po 10-14 dniach od zalania zbiornika. Świeżo przygotowana woda morska po rozpuszczeniu soli może być natychmiast użyta do podmiany.
Sól morska do akwarium Nyos Pure to wysokiej jakości produkt stworzony specjalnie do akwariów morskich, zapewniający optymalne warunki dla zdrowia i wzrostu koralowców oraz innych organizmów morskich. Dzięki starannie dobranej mieszance minerałów i pierwiastków śladowych, Nyos Pure gwarantuje stabilne parametry wody, takie jak poziom wapnia, magnezu i twardość węglanowa.
Sól Reef Sea Salt jest wynikiem wieloletnich badań zespołu naukowców firmy Hiker Ocean. Specjalnie opracowana formuła soli morskiej została zoptymalizowana do hodowli mniej wymagających koralowców LPS i koralowców miękkich.
Instant Ocean zawiera wszystkie potrzebne pierwiastki i nie ma w swoim składzie azotanów i fosforanów. Każda partia jest analizowana w celu zapewnienia ciągłej jakości. Wyjątkowo dobra rozpuszczalność, jednakowej wielkości cząstki i dostępne opakowania spowodowały, że sól Instant Ocean jest wybierana przez akwarystów od ponad 30 lat.
Nowa formuła soli Red Sea Salt to produkt powstały w wyniku długoletnich badań, obejmujących kompleksowe potrzeby wszystkich mieszkańców rafy.
Sól morska do akwarium Nyos Pure to wysokiej jakości produkt stworzony specjalnie do akwariów morskich, zapewniający optymalne warunki dla zdrowia i wzrostu koralowców oraz innych organizmów morskich. Dzięki starannie dobranej mieszance minerałów i pierwiastków śladowych, Nyos Pure gwarantuje stabilne parametry wody, takie jak poziom wapnia, magnezu i twardość węglanowa.
ATI Natural Seawater jest szczególnie odpowiednia do ponownego uruchomienia akwariów, ponieważ zawiera wszystkie ilości i pierwiastki śladowe w naturalnym stosunku i ma wartość biologiczną, której nie osiąga żadna sól morska. Naturalna woda morska jest gotowa do natychmiastowego użycia i umożliwia bezpośrednie zaopatrzenie akwarium we wszystkie elementy.