SKU: Clear Cube
EAN: 6971764810539
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Maxspect Clear Cube 8 szt

Maxspect Clear Cube 8 szt

 

Nano-Tech Clear Cube

ccpic1.png

 

  • • Rozkłada rozpuszczoną materię organiczną (DOM), usuwając żółty kolor w akwarium.
  • • Długotrwały efekt, woda dłużej pozostaje krystalicznie czysta.
  • • Pomaga zwalczać sinice i inne uciążliwe bakterie / grzyby w akwarium.


8 szt. Do akwariów słodkowodnych i morskich.
           Wystarczająca ilość na 400L 

 

ccpic2.png

Nano-Tech Clear Cube to kostka na bazie turmalinu, która ma pewne unikalne możliwości klarowania wody, poprzez rozpuszczanie i dysocjację wody, rozkładanie DOM (rozpuszczonej materii organicznej) i utrzymywanie czystości wody w akwarium przez bardzo długi czas.

 

ccpic3.png

Clear Cube nie jest adsorbentem, takim jak granulowany węgiel aktywny lub GAC, klaruje wodę, rozkładając rozpuszczoną materię organiczną lub DOM, usuwając żółtawy odcień w słupie wody.

Ponieważ Clear Cube nie jest adsorbentem – który ma tendencję do nasycania się w ciągu kilku dni lub tygodnia – Clear Cube z drugiej strony ma bardzo długotrwały efekt, utrzymując krystalicznie czystą wodę na dłużej.

 

Informacje o produkcie

1.Zwiększa zdolność rozpuszczania wody. Tlen atmosferyczny turmalinu wzrasta, ponieważ ładunki elektryczne generowane przez turmalin prowadzą do ogólnej reakcji:

6(H2O) + O2 + DOM → 8(H+) + 4(OH-) + 4(O2-) + DOM → 4(H2O) + 4(OH-) + DOM

Pierwsza strzałka wskazuje na naturalną dysocjację wody, druga jest konsekwencją nadmiernych ładunków elektrycznych generowanych przez turmalin, ponieważ DOM wiąże się z jonami OH-, nieustannie przesuwając równowagę w prawo.

2. Prosta dysocjacja wody. Ładunki elektryczne generowane przez turmalin miałyby ogólną reakcję:

3(H2O) + DOM → 2(H2O) + (H+) + (OH-) + DOM → (H3O+) + DOM + (H3O2-) → (H3O+ + DOM) + (H3O2- +DOM)

ccpic4.png

Pierwsza strzałka wskazuje na naturalną dysocjację wody, druga jest konsekwencją nadmiernych ładunków elektrycznych generowanych przez turmalin, które wypychają w prawo jony H3O + i H3O2-, które wiążą DOM, nieustannie zmieniając równowagę.

3. Bezpośredni efekt elektrostatyczny. DOM ma powierzchnię pokrytą również siłami elektrostatycznymi (w zależności od charakteru DOM). Jest prawdopodobne, że siły generowane przez ładunki elektryczne turmalinu przewyższają siły elektrostatyczne, które utrzymują razem cząstki DOM, dlatego DOM nie może już utrzymywać integralności i ulega rozpadowi.

4. Działania o bardzo niskim zużyciu energii. Słaba energia emitowana z turmalinu (4 + 14 μm) może rozkładać wodę (woda składa się średnio z klastrów 36 +38 cząsteczek wody, woda przepłynęła przez turmalin 3 +6 cząsteczek wody. Pozwala to na włączenie gazu lub metali ciężkich w klastrze, który ma zostać uwolniony, dzięki czemu woda jest zasadniczo wolna od zanieczyszczeń.

5. Działa przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie. Zawartość turmalinu wraz z jonizacją wody działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.

Opinie o produkcie Maxspect Clear Cube 8 szt:

Napisz swoją opinię

Maxspect Clear Cube 8 szt

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać