SKU: KZ Aktivkohle Węgiel 1L
EAN: 4260507580030
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Korallen Zucht Aktivkohle Węgiel 1000ml

Korallen Zucht Aktivkohle Węgiel 1000ml

 

Korallen Zucht Aktivkohle Węgiel 1000ml

 Najwyższej jakości węgiel aktywny klarujący i oczyszczający wodę w zbiorniku. Węgiel należy umieścić pasywnie w worku w przepływie ok 1000l/h.
 Przed użyciem węgiel należy wypłukać w wodzie RO.

 Należy użyć 1l węgla na 1000l wody w zbiorniku.

 

Zalecamy ciągłe używanie wysokiej jakości węgla aktywnego jako filtracji.

Efekty używania węgla aktywnego mogą być bardzo pozytywne, dlatego zalecamy używanie go zamiast innego medium filtracyjnego.

Użyj 0,5 do 1 litra węgla aktywnego włożonego do siatki z gęstymi oczkami na każde 1000 litrów wody w akwarium.

Całkowicie wymieniaj węgiel co 30 dni. To pozwoli utrzymać twoją wodę krystalicznie czystą pozwalając na niezakłócone przepuszczanie światła.

Nasz węgiel absorbuje część białek (podobnie do odpieniacza) oraz toksyczne związki wydzielane przez korale.

W Celu utrzymania największej wfektywności wkładu zalecamy co kilka dni gnieść worek z węglem.

Zaleczmy używanie Węgla aktywnego w silnym przepływie wody. Testy pokazały Ŝe złoże może być umieszczone na szczycie zeolitu w filtrze.

Chcieli byśmy równieŜ poinformować że to testach wielu węgli aktywnych stwierdziliśmy że niektóre mogą mieć niekorzystny wpływ na wybarwienie korali.

Woda stanie się czystsza i bardziej przejrzysta pozwalając na lepsze przepuszczanie światła do naszej rafy. Niestety po tym zabiegu konieczne moŜe stać się zmniejszenie ilości światła aby nie stresować korali zbyt gwałtownym wzrostem jasności. Jeśli masz bardzo silne oświetlenie konieczne może okazać się dostosowywanie zbiornika w 2 krokach ponieważ zbyt szybkie wyklarowanie wody moŜe mieć negatywny skutek dla tkanki koralowców.

Dlatego zalecamy użycie 50% zalecanej dawki węgla aktywnego aby korale miały czas przyzwyczaić się do nowych warunków

. Odradzamy stosowanie większej ilości węgla aktywnego niż podane poniŜej. Umieść Węgiel w siatce z drobnymi oczkami (lub w nylonowej skarpecie) i włóż do wody RO podgrzanej do 90°C . Pozostaw ją tam na około 24 godziny aż ostygnie przed włożeniem jej do zbiornika.

Węgiel można też wypłukać z pyłu w wodzie RO. Zmętnienie spowodowane włożeniem Węgla nie ma negatywnego wpływu na zbiornik.

a) Zalecane uzycie w niestabilnym akwarium ze swierza woda i zywa skala (nie zasiedlone):

Używaj stale 0,5 – 1 litra węgla aktywnego na każde 1000 litrów objetosci netto wymienianego co 30 dni.

b) Zalecane uzycie w akwarium z duza iloscia zwiazkow organicznych oraz w kawariach gdize ZEOvt uzywany jest poraz pierwszy. (zasiedlonych koralami) UŜywaj stale 0,5 – 1 litra węgla aktywnego na każde 1000 litrów objetosci netto wymienianego co 30 dni.

c) Zalecane uzycie w ustabilizowanych zbiornikach prowadzonych na metodzie ZEOvit (zasiedlone koralami):

UŜywaj stale 0,5 – 1 litra węgla aktywnego na każde 1000 litrów objetosci netto wymienianego co 30 dni.

Podsumowując używając podstawowych czterech elementów możemy uzyskać w akwarium parametry zbliżone do naturalnych

. Musimy jednak pamiętać że każdy zbiornik jest inny i posiada swoje własne środowisko. Dlatego niemal niemożliwe staje się dozowanie preparatów dokładnie według zaleceń.

W celu znalezienia złotego środka zaleczmy rozpoczynać dozowanie preparatów z większymi odstępami czasowymi w celu znalezienia własnego optimum bez przedawkowania.

Jednak utrzymanie odpowiednich parametrów wody nie wystarczy by uzyskać upragniony wzrost koralowców oraz ich wybarwienie. Równie waŜne są inne czynniki opisane poniżej.

Pozytywne efekty przynosi podawanie aminokwasów już podczas transformacji zbiornika w system z niską zawartością związków organicznych.

Zaleczamy używanie naszego produktu „Amino Acid High Concentrate” dla koralowców SPS oraz „Amino Acid LPS” dla koralowców LPS oraz korali miękkich.

Używanie naszego pożywienia dla korali Pohl’s Coral Vitalizer ma korzystny wpływ na korale w nowy środowisku. Chcemy podkreślić że używanie ozonu oraz sterylizatorów UV jest niemożliwe w tym systemie.

Dodawane przez nas mikroorganizmy zostaną przez nie zniszczone. 

 

 

Opinie o produkcie Korallen Zucht Aktivkohle Węgiel 1000ml :

Napisz swoją opinię

Korallen Zucht Aktivkohle Węgiel 1000ml

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać