SKU: StressGuard 500ml
EAN: 000116052306
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Seachem StressGuard 500ml

Seachem StressGuard 500ml

 

Jest to najwyższej jakości produkt, chroniący warstwę śluzu na ciele ryb. Zmniejsza stres podczas ich transportu lub przenoszenia, ogranicza także szkodliwy wpływ amoniaku. „StresGuard” wiąże się z białkami obecnymi w zranieniach, przyspieszając proces gojenia. Zmniejsza też ryzyko pierwotnych i wtórnych zakażeń. Można go stosować z większością leków, z wyjątkiem preparatów zawierających miedź. „StressGuard” nie zawiera amin i nie uniemożliwia regeneracji preparatów „Purigen” i „HyperSorb”. Nie okleja żywic stosowanych w filtrach, nie zatyka samych filtrów.
 

Działanie:

  • StressGuard jest wyjątkowy i bardzo skuteczny w działaniu, ponieważ zawiera związki koloidowe aktywnie wiążące się z białkami. Mają one zdolność wnikania do ran i uszkodzeń skóry, w których doszło do odsłonięcia struktur białkowych i łączenia się z nimi, co umożliwia bezpośrednie dostarczenie substancji dezynfekujących zawartych w produkcie i przyspieszenie procesu gojenia.
  • Związki koloidowe, łącząc się z odsłoniętymi strukturami białkowymi, działają jak płynny bandaż.
  • Niektóre dostępne na rynku produkty są przeznaczone do dodawania do torebek, w których przewozi się zakupione ryby. Substancje te mają z reguły kwaśny odczyn, niekiedy bardzo niski (są silnie kwaśne). Dodanie takiej substancji do niewielkiej ilości wody często przynosi więcej szkody niż korzyści.
  • „StressGuard” ma odczyn 7,0.
  • Nawet dodany w dużej ilości nie wpływa na wartość pH wody w akwarium. Żaden inny produkt dostępny w sprzedaży nie jest równie skuteczny!

 

Sposób użycia:

  • ½ do 1 nakrętki (2,5 – 5ml) na każde 40l wody.
  • Stosować codziennie, do zniknięcia objawów stresu lub zakończenia procesu leczenia.
  • Dawkę można bezpiecznie podwoić.

Opinie o produkcie Seachem StressGuard 500ml:

Napisz swoją opinię

Seachem StressGuard 500ml

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać