SKU: BRAK
EAN: BRAK
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Brightwell Aquatics Magnesion P 600g

Brightwell Aquatics Magnesion P 600g

 

notifications Powiadom mnie kiedy produkt będzie dostępny

Powiadom mnie

Brightwell Aquatics Magnesion P 600g

Suplement magnezu do zbiorników morskich, przeznaczony dla zaawansowanych akwarystów.

  • wysokiej jakości sproszkowany suplement magnezu
  • dostarcza magnezu, niezbędnego do utrzymania stabilnej równowagi pomiędzy wapniem oraz węglanami, będącego też podstawowym składnikiem aragonitu
  • dużo skuteczniejszy, ekonomiczniejszy i wydajniejszy o dostępnych na rynku płynnych odpowiedników, idealny dla doświadczonych akwarystów posiadających większe akwaria
  • formuła opracowana przez biologów morskich w efekcie specjalistycznych badań

Magnez odgrywa bardzo ważną rolę w zbiornikach morskich – jest on niezbędny do utrzymania prawidłowego poziomu wapnia oraz węglanów w akwarium. Jeżeli poziom magnezu jest zbyt niski, nawet bardzo duża suplementacja wapnia nie doprowadzi jego poziomu do wymaganego w akwarium 420 ppm. Dopiero doprowadzenie poziomu magnezu do 1290-1320 ppm pozwoli na osiągnięcie satysfakcjonującego stężenia wapnia w wodzie.

Magnez jest też podstawowym składnikiem aragonitu, utrzymanie go na odpowiednim poziomie jest niezbędne dla prawidłowego wzrostu koralowców w akwarium.

Stosowanie:

Podstawowe: Należy rozpuścić 2,5 grama produktu na każde 90 litrów wody w akwarium w 250 ml czystej wody (najlepiej z filtra RO). Podawać codziennie w celu utrzymania poziomu magnezu na wymaganym poziomie 1290-1320 ppm.

Zaawansowane: Należy wykonać roztwór składający się z 20 gram preparatu oraz 250 ml słodkiej wody. Każdy mililitr tego roztworu podnosi poziom magnezu w 10 litrach wody o 2.3 ppm. Jeżeli poziom magnezu w wodzie jest niższy niż 1290 ppm – należy podawać codziennie nie więcej niż 10 ml roztworu na 90 litrów wody, aż do uzyskania wymaganego stężenia. Następnie poprzez regularne podmiany należy ustalić dzienne zużycie magnezu w zbiorniku – i dopasować dawkę roztworu w taki sposób, aby pokrywała dzienne zapotrzebowania na magnez.

Uwaga: 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie do spożycia przez ludzi.

Gwarantowana analiza (wagowa):

Magnez (min.) 43%

Składniki: 
Siarczan magnezu (bezwodny), chlorek magnezu (bezwodny).

Opinie o produkcie Brightwell Aquatics Magnesion P 600g:

Napisz swoją opinię

Brightwell Aquatics Magnesion P 600g

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać