SKU: Balance 350ml
EAN: 000116751100
Seachem Aquavitro Balance 350ml
Ilość

help_outlineZapytaj o produkt
Seachem Aquavitro Balance 350ml

Seachem Aquavitro Balance 350ml

 

AQUAVITRO BALANCE

  • mieszanka wodorotlenków
  • podnosi pH bez wpływu na wapń i zasadowość
  • równoważy poziom systemu buforowania węglanowego
  • linia premium produktów firmy Seachem

 

W akwarium morskim często zdarza się, że odczyn wody spada, podczas gdy poziom wapnia i zasadowość są na właściwym poziomie. Jeśli podwyższy się jeden z parametrów, pozostałe mogą się obniżyć. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest nieprawidłowy stosunek węglanów do wodorowęglanów.

Zmiana stosunku wartości buforowych jest naturalną konsekwencją zdolności buforu do przeciwdziałania zakwaszaniu, powodowanemu przez kwasy organiczne, powstające w czasie rozkładu resztek organicznych lub pochodzące z produktów akwarystycznych, mających wpływ na odczyn wody. W tym przypadku, dodanie większej ilości buforu skutkowałoby zbytnim podwyższeniem zasadowości i spadkiem poziomu wapnia.

"Balance" jest pierwszym produktem na rynku, znoszącym ten efekt.

Reguluje stosunek buforowy, przekształcając wodorowęglany w węglany, co prowadzi do wzrostu odczynu, nie wpływając jednocześnie na poziom wapnia. "Balance" to optymalna mieszanina wodorotlenków sodu i potasu, w stosunku 27: 1 (Na: K), co pozwala uniknąć zachwiania równowagi jonowej.

Linia AQUAVITRO oferuje także inne produkty przeznaczone do podwyższania odczynu wody w zbiornikach rafowych. "Ions" przeznaczony jest do uzupełniania niedoborów jonów magnezu. "Eight.four" reguluje zaburzenia stanu równowagi pK, zawiera bowiem węglany i wodorowęglany w optymalnym stosunku.

 

Sposób użycia:

"Balance" jest przeznaczony do podwyższania obniżonego odczynu wody, kiedy wszystkie pozostałe parametry (zasadowość, poziom wapnia i magnezu) są na optymalnym poziomie. Ilość preparatu potrzebna do podniesienia odczynu do pożądanej wartości może się różnić, w zależności do pojemności buforowej i jakości wody w akwarium. Zakłada się, że zawartość jednej wewnętrznej nakrętki (7ml) podwyższa odczyn 75 litrów słonej wody o 0,1 jednostki pH.


Dodawać niewielkie ilości "Balance" do zbiornika. Odczekać przynajmniej 3 minuty, sprawdzić odczyn. Jeśli to konieczne, wlać kolejną dawkę preparatu. "Balance" może być stosowany codziennie, bezpośrednio po preparatach "Calcification", "Eight.four" i "Ions"

 

Wskazówka:

Specjalnie zaprojektowana nakrętka pozwala na odmierzanie różnych objętości preparatu, w zależności od potrzeb. Każdy rowek na wewnętrznej (mniejszej) części nakrętki to 2ml.

Cała wewnętrzna część nakrętki ma objętość 7ml. Każdy rowek zewnętrznej części nakrętki ma objętość 28ml (35, kiedy napełniamy wewnętrzną i zewnętrzną część). Całkowicie napełniona nakrętka zawiera 49ml preparatu. Do sprawdzania odczynu zaleca się używanie testów "MultiTest": Marine pH & Alkalinity.

Opinie o produkcie Seachem Aquavitro Balance 350ml:

Napisz swoją opinię

Seachem Aquavitro Balance 350ml

Seachem Aquavitro Balance 350ml

Podobne produkty, które mogą Ci się spodobać